Цената на тока трябва да се увеличава плавно в дългосрочен план и да се търсят допълнителни резерви в системата. Това заяви министърът на икономиката и енергетиката в служебното правителство Васил Щонов. Според него обаче не е добър вариант електроенергията да поскъпва с колкото Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) реши, съобщи екон.бг.
Щонов заяви, че ще разчита и на добрия тон при диалога със скъпите източници - ВЕИ, дългосрочни договори с американските централи, когенерации, като подчерта, че всеки трябва да направи отстъпки. Според него трябва да се вземат под внимание и ползите от скъпите източници на електроенергия - не замърсяват околната среда, загубите при преноса са по-малки, соларните източници добре покриват пика на потреблението през светлата част на деня.
НАП започва изненадващи проверки по Черноморието
Дата: 26/06, 19:061 Коментар
Утре спират за половин час движението по Дунав мост при Русе
Дата: 26/06, 18:58
Белгия обмисля да отнеме или намали пенсиите на национални политици, работили и за ЕС
Дата: 26/06, 18:40
Тристранката се събира на извънредно заседание в понеделник
Дата: 26/06, 18:31