Новият министър Щонов: Токът трябва да поскъпне


18/08/2014, 18:22

Цената на тока трябва да се увеличава плавно в дългосрочен план и да се търсят допълнителни резерви в системата. Това заяви министърът на икономиката и енергетиката в служебното правителство Васил Щонов. Според него обаче не е добър вариант електроенергията да поскъпва с колкото Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) реши, съобщи екон.бг.

Щонов заяви, че ще разчита и на добрия тон при диалога със скъпите източници - ВЕИ, дългосрочни договори с американските централи, когенерации, като подчерта, че всеки трябва да направи отстъпки. Според него трябва да се вземат под внимание и ползите от скъпите източници на електроенергия - не замърсяват околната среда, загубите при преноса са по-малки, соларните източници добре покриват пика на потреблението през светлата част на деня.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тройният концерт на Бетовен събира три световни звезди на юбилейното издание на „Варненско лято“
Дата: 26/06, 23:13

Нетаняху: Израел ще запази присъствието си в Южен Ливан, докато "Хизбула" не си предаде оръжията
Дата: 26/06, 23:05

Норвегия 1:3 Франция на почивката след хеттрик на Дембеле
Дата: 26/06, 22:56

Държавният департамент на САЩ: В момента Украйна печели войната
Дата: 26/06, 22:48

bTV: Арестуваха шефа на ВиК Несебър и заместника му
Дата: 26/06, 22:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия