Цената на тока трябва да се увеличава плавно в дългосрочен план и да се търсят допълнителни резерви в системата. Това заяви министърът на икономиката и енергетиката в служебното правителство Васил Щонов. Според него обаче не е добър вариант електроенергията да поскъпва с колкото Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) реши, съобщи екон.бг.
Щонов заяви, че ще разчита и на добрия тон при диалога със скъпите източници - ВЕИ, дългосрочни договори с американските централи, когенерации, като подчерта, че всеки трябва да направи отстъпки. Според него трябва да се вземат под внимание и ползите от скъпите източници на електроенергия - не замърсяват околната среда, загубите при преноса са по-малки, соларните източници добре покриват пика на потреблението през светлата част на деня.
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Дата: 26/06, 16:11
Почина един от най-старите приятели на Путин, който трябваше да го наследи през 2008 г. вместо Медведев
Дата: 26/06, 16:02
Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
Дата: 26/06, 16:01
С 10 евро за двама на плаж Palmero beach
Дата: 26/06, 16:00
Ще има пълна проверка на мантинелите на автомагистрала "Тракия"
Дата: 26/06, 15:55