Цената на тока трябва да се увеличава плавно в дългосрочен план и да се търсят допълнителни резерви в системата. Това заяви министърът на икономиката и енергетиката в служебното правителство Васил Щонов. Според него обаче не е добър вариант електроенергията да поскъпва с колкото Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) реши, съобщи екон.бг.
Щонов заяви, че ще разчита и на добрия тон при диалога със скъпите източници - ВЕИ, дългосрочни договори с американските централи, когенерации, като подчерта, че всеки трябва да направи отстъпки. Според него трябва да се вземат под внимание и ползите от скъпите източници на електроенергия - не замърсяват околната среда, загубите при преноса са по-малки, соларните източници добре покриват пика на потреблението през светлата част на деня.
Тройният концерт на Бетовен събира три световни звезди на юбилейното издание на „Варненско лято“
Дата: 26/06, 23:13
Нетаняху: Израел ще запази присъствието си в Южен Ливан, докато "Хизбула" не си предаде оръжията
Дата: 26/06, 23:05
Норвегия 1:3 Франция на почивката след хеттрик на Дембеле
Дата: 26/06, 22:56
Държавният департамент на САЩ: В момента Украйна печели войната
Дата: 26/06, 22:48
bTV: Арестуваха шефа на ВиК Несебър и заместника му
Дата: 26/06, 22:43