Популацията на животните в дивата природа е намаляла наполовина през последните четири десетилетия, алармира Световният фонд за дива природа (WWF). Причина за това е човешката консумация и щетите от климатичните промени, съобщава BTVnews.
Броят на гръбначните животни, представляващи голяма част от забележимите животни на Земята, е намалял с 52% през последните 40 години. Загубата на биоразнообразие е достигнала „критични нива”, предупреждава WWF в свой доклад.
Някои популации на бозайници, птици, влечуги и земноводни са претърпели далеч по-големи загуби. Видовете в прясната вода например са намалели със 76% от 1974 г. насам.
Индексите на европейските борси затвориха с повишение
Дата: 23/06, 01:30
На 23 юни отбелязваме Международния олимпийски ден
Дата: 23/06, 01:00
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 00:50
След катастрофа край Свищов: Закараха пострадал в плевенската болница
Дата: 23/06, 00:30
Тръмп поздрави победителя на изборите в Колумбия
Дата: 22/06, 23:59