Популацията на животните в дивата природа е намаляла наполовина през последните четири десетилетия, алармира Световният фонд за дива природа (WWF). Причина за това е човешката консумация и щетите от климатичните промени, съобщава BTVnews.
Броят на гръбначните животни, представляващи голяма част от забележимите животни на Земята, е намалял с 52% през последните 40 години. Загубата на биоразнообразие е достигнала „критични нива”, предупреждава WWF в свой доклад.
Някои популации на бозайници, птици, влечуги и земноводни са претърпели далеч по-големи загуби. Видовете в прясната вода например са намалели със 76% от 1974 г. насам.
Тръмп поздрави победителя на изборите в Колумбия
Дата: 22/06, 23:59
Мъри Стоилов отказал на Фенербахче
Дата: 22/06, 23:43
Трима убити при стрелба в Монреал
Дата: 22/06, 23:37
Стоичков за Меси: Всички спорове са излишни
Дата: 22/06, 23:27
МОСВ: Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
Дата: 22/06, 23:09