Популацията на животните в дивата природа е намаляла наполовина


30/09/2014, 13:59

Популацията на животните в дивата природа е намаляла наполовина през последните четири десетилетия, алармира Световният фонд за дива природа (WWF). Причина за това е човешката консумация и щетите от климатичните промени, съобщава BTVnews.

Броят на гръбначните животни, представляващи голяма част от забележимите животни на Земята, е намалял с 52% през последните 40 години. Загубата на биоразнообразие е достигнала „критични нива”, предупреждава WWF в свой доклад.

Някои популации на бозайници, птици, влечуги и земноводни са претърпели далеч по-големи загуби. Видовете в прясната вода например са намалели със 76% от 1974 г. насам.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Тръмп поздрави победителя на изборите в Колумбия
Дата: 22/06, 23:59

Мъри Стоилов отказал на Фенербахче
Дата: 22/06, 23:43

Трима убити при стрелба в Монреал
Дата: 22/06, 23:37

Стоичков за Меси: Всички спорове са излишни
Дата: 22/06, 23:27

МОСВ: Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
Дата: 22/06, 23:09

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия