Мобилен оператор начисли сметка на жертва на потопа в Аспарухово


14/12/2014, 08:59

Мобилен оператор начисли погрешно такси на загинала в наводненията жена от варненския квартал Аспарухово и я даде на колекторска фирма за събиране на дългове, защото закъсняла с плащането, разказа TV7.Ангел Ангелов губи майка си Иванка Пенчева на 19 юни 2014 г. по време на водния ад в Аспарухово. Погребва я на 21 юни, а няколко дни по-късно отива да закрие телефонния номер на нейно име. Представя смъртен акт и удостоверение за наследници.

Преди 10 дни обаче мъжът получава обаждане от фирма, която събира на дългове - издирвали под дърво и камък майка му, защото дължала пари за телефон.

От мобилния оператор направили експресна проверка по случая и установили, че са сгрешили – начислили на починалата месечни такси и неустойки за предсрочно прекратяване на договор, в резултат на техническа грешка. Извинили се на наследника – няколко пъти при това, а парите щели да върнат, dopylwa blic.

Заради десетките сигнали на абонати преди няколко месеца Комисията за защита на потребителите даде и трите телекома на съд. Причината – прекомерно високите неустойки при предсрочно прекратяване на договорите.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предполагаем случай на хантавирус в Испания
Дата: 09/05, 09:38

Георги Лозанов: До президентските избори ще е станало ясно каква власт е дошла
Дата: 09/05, 09:281 Коментар

Песков: За Путин 9 май е натоварен и наситен работен ден
Дата: 09/05, 09:15

Между 1 и 1.30 евро на едро за сливи, и ябълки, и череши тази година в Кюстендилско
Дата: 09/05, 09:131 Коментар

Волен Сидеров: Жив съм и в добро здраве. Имаше посегателство над моето здраве
Дата: 09/05, 09:101 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия