Кадър Фейсбук
Басейнова дирекция „Черноморски район“ - Варна и Регионална лаборатория – Варна към Изпълнителната агенция по околна среда са извършили проверка по сигнал за наличие на умряла риба във Варненското езеро, в района на пристанище „Леспорт“. Сигналът е получен в 16 часа на 13 юни, след което е направена незабавна проверка, съобщават от БДЧР-Варна.
При извършения оглед не са установени видими признаци на замърсяване на водите, както и промяна в техния цвят или мирис. Към момента не е установен и вероятен източник на замърсяване в района.
Взети са водни проби за лабораторен анализ.
Басейнова дирекция „Черноморски район“ продължава да наблюдава състоянието на водния обект и ще информира своевременно обществеността за резултатите от извършените изследвания и предприетите мерки, добавят от БДЧР.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Радев: Работим за утвърждаването на България в реиндустриализацията на Европа и за развитие на иновативна икономика с висока добавена стойност
Дата: 23/07, 14:30
Главната инспекция по труда алармира за измамни имейли от нейно име - не отваряйте прикачените файлове
Дата: 23/07, 14:24
Полицията в Асеновград търси собственика на намерени пари
Дата: 23/07, 14:14
Хамали в Бургас: как да преместите дом или офис, без да счупите нещо (и нервите си)
Дата: 23/07, 14:11
Силно земетресение край Маями
Дата: 23/07, 14:05