Абонати на Vivacom (Виваком) останаха без интернет и връзка с мобилните си телефони.
"Има такъв проблем, екипи се грижат за отстраняването на проблема", заявиха за Нова телевизия от „Vivacom".
По информация на Нова проблемът е на национално ниво. Сринали са се 2G и 3G мрежите на компанията, а всички мобилни оператори ползват преносната им мрежа.
Цялото ръководство се е събрало на спешна среща.
Има сигнали за блокирани администрации и фирми, които нямат интернет и връзка с телефоните.
„Има опасност „Vivacom" да претърпи големи загуби, защото компанията сключва с големите фирми договори за гарантиран интернет достъп. В случай на срив компанията ще дължи неустойки на всички пострадали. При такъв проблем на национално ниво тази сума би била голяма", заявиха за Нова експерти от мобилния оператор.
Стрелба в "Столипиново": Две фамилии влязоха във война
Дата: 23/06, 12:00
Апелативният съд остави в ареста двама от "Калашниците"
Дата: 23/06, 11:58
Хотелиерите: Слуховете за нашата смърт са силно преувеличени
Дата: 23/06, 11:53
Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без предварителни договори
Дата: 23/06, 11:50
Киър Стармър загуби играта на тронове, на ред е "Краля на Севера"
Дата: 23/06, 11:49