Абонати на Vivacom (Виваком) останаха без интернет и връзка с мобилните си телефони.
"Има такъв проблем, екипи се грижат за отстраняването на проблема", заявиха за Нова телевизия от „Vivacom".
По информация на Нова проблемът е на национално ниво. Сринали са се 2G и 3G мрежите на компанията, а всички мобилни оператори ползват преносната им мрежа.
Цялото ръководство се е събрало на спешна среща.
Има сигнали за блокирани администрации и фирми, които нямат интернет и връзка с телефоните.
„Има опасност „Vivacom" да претърпи големи загуби, защото компанията сключва с големите фирми договори за гарантиран интернет достъп. В случай на срив компанията ще дължи неустойки на всички пострадали. При такъв проблем на национално ниво тази сума би била голяма", заявиха за Нова експерти от мобилния оператор.
Божанов: Правителството припознава предложението на ДБ държавните служители да плащат осигуровки
Дата: 23/06, 14:55
Времето във Варна в сряда
Дата: 23/06, 14:52
Ибрахимович: Не мисля, че вече има дебат кой е най-великият
Дата: 23/06, 14:45
Васил Филипов, причинил катастрофата с 4 жертви на „Челопешко шосе“, остава в ареста
Дата: 23/06, 14:40