„Да, България" - Варна поиска незабавно отстраняване на гл. архитект Виктор Бузев

26.07.2025 / 14:06 7

снимка Булфото/архив

ИС на Местната организация на ПП „Движение „Да, България“ – Варна изразява подкрепа за публичното искане на временно изпълняващия длъжността кмет на Община Варна, г-н Павел Попов, за освобождаване на главния архитект арх. Виктор Бузев. Това се казва в декларация, изпратена до медиите от местната организация на партията.

Ето какво се казва още в изявлението:

„Присъединяваме се към становището, че натрупаните административни  дефицити в работата на главния архитект, както и материалните щети, понесени от Община Варна вследствие на негово документално бездействие, правят невъзможно продължаването на мандата му.

Настояваме за:

Незабавно отстраняване на арх. Виктор Бузев от длъжността главен
архитект на Община Варна.

Обявяване и провеждане на открит, прозрачен и професионален конкурс за
нов главен архитект, с ясни критерии за компетентност, независимост и
обществена отговорност.

Вярваме, че архитектурната визия и устройствената политика на Варна трябва да се водят от личности, които защитават обществения интерес, гарантират законосъобразност и работят в партньорство с гражданите."


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
MrBean (преди 4 месеца)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
OK. Въпросът е ,че точно в този момент уволнението се иска за да може бандата на Иван Костов да заграби инфраструктурата на Златните...
3
0
kris (преди 4 месеца)
Рейтинг: 541448 | Одобрение: 101448
Мистър Боб, написах ПРАВЕН в Максуда и ако усещаш има разлика.....И понеже съм завършил Строителство и Архитектура твърдя ТОЗИ е НЕКАДЪРНИК.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
3
MrBean (преди 4 месеца)
Рейтинг: 201820 | Одобрение: -1610
Бузев е много грамотен във областта си,това не значи че не еза махане.Не еот Максуда,от центъра е.И ако аквариума е мафия,няма как рибките да не са част от блатото. Най-големият проблем е че няма алтернатива!!! Няма ПП,няма ДБ! Стела недоволната що не каже защо иска да го махне? Аз ще ви обясня.Преди време писах ,че има сдружение на хотелиери от Златните,които не са с Костоваците и другите.Не знам как се казва,но са подали жалба в НС срещу пробутваното  изменение на закона за туризма,с което пък странно за ДБ,ЗлатниАД искат да отнемат улиците от общината,както и събирането на комунални такси и някои данъци....умно нали.Та кажете КОЙ крив -кой прав?
4
0
Dooobre!!! (преди 4 месеца)
Рейтинг: 20699 | Одобрение: 7224
kjk, а всички знаем кой е шефа на общинския съвет, нали!!!
Да живей България!
5
0
kjk (преди 4 месеца)
Рейтинг: 159712 | Одобрение: 17562
Бузев е златната рибка на строителната мафия, изпълнява всякави желания,трудно ще го махнат от аквариума!!!;):woot::devil:
6
2
kris (преди 4 месеца)
Рейтинг: 541448 | Одобрение: 101448
Освен, че е некадърен май е правен в Максуда.....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
5
0
Dooobre!!! (преди 4 месеца)
Рейтинг: 20699 | Одобрение: 7224
Те хубаво искат да го махнат, но не се ли сещат как и защо беше върнат на поста си след като Портних го изгони. Пак ли ще му плащаме обезщетения от джоба си? Крайно време е да се предприемат сериозни действия срещу тоя некдърник. Обосновано да се уволни, но така, че повече никога да не се върне. По-голяма трагедия в града не е имало при никой главен архитект. Строителната мафия го върти на малкия си пръст, а той изпълнява всичките им желания.
Да живей България!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама