Андрей Гюров: Този път хората бяха повече от схемите. С това ще се запомнят тези избори

21.04.2026 / 17:25 3

Снимка: Булфото

"Този път хората бяха повече от схемите. С това ще се запомнят тези избори", написа във фейсбук служебният премиер Андрей Гюров.

"Дойдохме с мисията честен вот и нито за миг не отстъпихме, не се “прибрахме”, не казахме “това няма да можем да го направим”. Опитаха да ни уплашат с фалшиви новини, медии бухалки и обвинения по поръчка. Останахме изправени. И българските граждани го усетиха", добавя още той.

Ето какво още пише в изявлението му:

"Видя се и в активността на изборите. Видя се и в доверието. 200% повече сигнали означава 200% признание, че правителството направи това, което се очакваше.  

Потвърдиха го и наблюдателите от ОССЕ и ПАСЕ. Дори партиите го признаха, макар и с половин уста.

Да, в България може да има честни избори.

Как обаче да гарантираме, че това не беше изключение?

2/3 от разследванията на МВР се удариха в стена от прокурори. В градската прокуратура резултатът е 72:0. В полза на МВР. 

72 души с имунитет - кандидати за парламента - уличени като брокери на вот. 0 със свалени имунитети. Това означава бойкот - и на разследването, и на възможността за възмездие. 

По-лошо, това означава, че тези търговци с партийно алиби могат да се върнат за следващите избори. А тогава този кабинет няма да го има. 

Това не отменя направеното. Но показва къде е следващият проблем. И той трябва да бъде решен. Изборите минаха. Време е партиите да спрат да си правят кампания на гърба на служебния премиер и министрите. Пред тях са задачите. От тях се очакват решенията."

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
kjk (преди 3 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
 Временно назначен премиер подписа 10 годишен договор с воюваща страна!??
5
4
Burton (преди 3 месеца)
Рейтинг: 42926 | Одобрение: 3546
Кое точно е "страхотното"? Да попречиш на герп и дпс да купуват гласове, но да оставиш ппдф и ПБ да го правят не е успех. Лицемерие е.
3
7
Чико (преди 3 месеца)
Рейтинг: 1771 | Одобрение: -79
Страхотна работа свършихте Браво! За разлика от всички преди вас министри и жалки министри председатели. Лошото е че пилотчето ще назначи олигарсите около себе си за да пазят интересите му и интересите на бсп олигарсите.Доказано е че в България никой не обича знаещите,можещите и учените.
Напред науката е слънце!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама