Аржентина е новият световен шампион

18.12.2022 / 19:54 12

Стопкадър и видео gong.bg

Аржентина победи Франция със 7:5 след дузпи и е новият световен шампион. Финалът на стадион "Лусаил" в Катар се игра пред 88 966 зрители.

След като си разделиха по едно полувреме, двата тима продължиха мача помежду си с продължения.  До почивката Аржентина доминираше. Лионел Меси откри резултата в 23-тата минута от дузпа, а Анхел Ди Мария удвои в 36-ата.

През второто полувреме обаче Франция се разигра и с два гола за две минути на Килиан Мбапе изравни. Звездата на ПСЖ бе точен от дузпа в 80-ата минута, а после изравни с майсторски шут в 81-вата.

В 109-ата минута Меси вкара и Аржентина поведе с 3:2. Франция обаче не се предаде в 117-ата минута Мбапе изравни от дузпа, с което оформи своя хеттрик за 3:3.

В края на даденото от полския рефер Шимон Марчиняк осемминутно продължение Юго Лорис изби в корнер страхотен удар на Меси и изпрати срещата в продължения.

При дузпите вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес спаси удара на Коман, а Чуамени стреля в аут. Аржентинците пък бяха точни и при четирите си удара, като победната дузпа заби Гонсало Монтиел.

Така Лионел Меси приключи славната си кариера в националния тим със световна титла, която е трета за родината му. Лидер е Бразилия с 5 Световни Купи, пред Италия и Германия - по 4.