Бензинът скочи с 19 % в Москва след украинските удари: Кремъл иска обяснение от бензиностанциите

18.06.2026 / 15:33 7

Кадър Фб

Федералната антимонополна служба (ФАС) на Русия е изпратила искане за обяснение до веригата бензиностанции „Нефтемагистрал“ (Нефтьмагистраль), след като компанията повиши цените на бензин АИ-95 с 19 на сто през изминалата седмица, съобщи Ройтерс, цитира Новини.бг.

Според съобщение на ФАС, цитирано от агенция Интерфакс, компанията трябва до 26 юни да предостави информация за среднопретеглените цени на бензина и дизеловото гориво, както и за обемите на продажбите им.

От веригата се изисква също да представи данни за рентабилността на продажбите и икономическа обосновка за извършената промяна в цените на горивата.

„Нефтемагистрал“ притежава около 100 бензиностанции в Москва и Московска област.

ФАС посочва, че продължава да наблюдава ситуацията на пазара на петролни продукти и спазването на антитръстовото законодателство от участниците на пазара.

Повишението на цените на бензин АИ-95 в обектите на „Нефтемагистрал“ последва атаките с украински дронове срещу Московската петролна рафинерия, която снабдява столичния регион с горива, отбелязва БТА.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
ПраБългарин (преди 1 месец)
Рейтинг: 78083 | Одобрение: -28482
Дизела в България скочи с 40%, а бензина около 20% без да сме във война или военни конфликти...
0
0
Ко? Не! (преди 1 месец)
Рейтинг: 26209 | Одобрение: -1906
Не, войната не е свършила и Русия не се е предала, но и ситуацията не е такава, каквато беше преди. Обзалагам се, че преди време всеки, който е твърдял как в Русия и то насред Москва ще се взривяват заводи и рафинерии, как ще има недостиг на много и най-различни стоки, липса на гориво или на купонна система, режим на тока, и че така наречената "бензиностанция с ракети" ще и се налага да внася и бензин и ракети от други държави, вероятно всички дружно щяхме да му сложим една бяла риза с дълги ръкави, които се връзват. А сега това е факт! Войната, която Русия водеше в чужбина сега се води и на нейна територия и гражданите и го усещат все по-кофти. Процеса е дълъг и може да продължи и години, но нищо от това, което следва няма да е от полза на самата Русия.
1
0
ПраБългарин (преди 1 месец)
Рейтинг: 78083 | Одобрение: -28482
Войната свърши ли вече, Русия предаде ли се? Като ви чета коментарите да разбирам ли, че Украйна е победила? Не знам какво е името на болестта, от която страдате, но определено се влошавате и ви личи по коментарите. 
0
4
Касапа (преди 1 месец)
Рейтинг: 1546 | Одобрение: -374
Хайде на каруците! 
0
3
Ко? Не! (преди 1 месец)
Рейтинг: 26209 | Одобрение: -1906
Какво им пука, че е скочил с 20% след като то и без това няма на бензиностанциите 
1
5
cron1 (преди 1 месец)
Рейтинг: 163316 | Одобрение: -23789
Да попитат путкин?!?
Марио Кроненберг
2
5
Горан (преди 1 месец)
Рейтинг: 16462 | Одобрение: -6078
българия е водещ производител на велосипеди и оръжие, оръжието го даваме на украйна а проруските боклуци да съберат пари и да пратят малко велосипеди в москва че да могат московчани да избягат от ада който им готви зеленски
да ама не

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама