Брюксел ще следи отблизо състоянието на медиите в страните-членки

29.07.2020 / 17:00 1

Състоянието на европейските медии ще бъде част от докладите за върховенството на закона в ЕС, които Еврокомисията ще представи през септември, съобщи говорителката на Комисията Ариана Подеста, цитирана от БНР.


Брюксел внимателно следи положението на европейските медии. Подеста подчерта, че свободата и разнообразието е задачата, за която най-много трябва да работят страните-членки. Комисията следи също така дали при бюджетите на държавните медии отпусканите суми съответстват на предоставяната услуга.
Съществува сериозна опасност за свободата на медиите в Унгария, каза още Подеста. По думите й тя идва от създадената през 2018 г. Централноевропейска фондация за пресата и медиите, известна като KESMA.
Този унгарски орган контролира над 500 медии в страната. Критиците на властта твърдят, че той е близък до премиера Виктор Орбан

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
милен (преди 5 години)
Рейтинг: 31280 | Одобрение: 3545
 От Брюксел да следят и къде потъват милиардите евра, за обикновените българи, които не членуват в партии животът става все по тежък с високи цени в магазините и големи сметки за плащане със заеми с големи лихви при ниски заплати, а долнопробните "магистрали", с които Тиквата от Банкя се пъчи че строи, са с ниско качество и завишени цени за километър, а голяма част от парите се връщат под масата за лични банкови сметки от фирма ТРЕЙСИ, дясната ръка ка Герб, а всички без изключения караме по тези селски пътища, които Тиквата нарича "магистрали" и за това че са на вълни и има дупки по тях, стават много катастрофи.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама