Черно море и Левски направиха 2:2 в драма с два гола в продължението и два червени картона

22.02.2020 / 16:14 2

Снимка: Булфото

Черно море и Левски направиха 2:2 в един от най-запомнящите се мачове въобще в това първенство на efbet лига. Даденото от съдията продължение на двубоя от 22-ия кръг на "Тича" започна при резултат 1:1, а в допълнителното време паднаха нови две попадения. Освен това арбитърът Ивайло Стоянов даде 14 жълти и два червени картона, изгонвайки по един футболист от двата отбора.

Черно море стартира по-силно в мача. В 6-ата минута Васил Панайотов намери Исмаил Иса в наказателното поле, нападателят опита подаване успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече топката в мрежата на Милан Миятович. В 9-ата минута Черно море бе много близо до първи гол. Виктор Попов центрира опасно в наказателното поле, защитата на Левски не се ориентира добре и топката попадна в Матиас Курьор, който обаче нацели напречната греда. В 14-ата минута превъзходството на Черно море се материализира с гол. Исмаил Иса се отскубна от опеката на Каргас, центрира в наказателното поле, където Курьор се разписа с глава. В 17-ата минута Левски създаде първото си по-сериозно положение. Спиерингс бе изведен на много добра позиция, но се забави и не можа да стреля към вратата на Митрович. Само минута по-късно Левски изравни. Спиерингс се откъсна от защитата на Черно море и успя да прехвърли излезлия малко неразчетено напред вратар Митрович. В 28-ата минута Черно море бе близо до втори гол. Курьор се озова сам срещу Миятович, но не успя да преодолее стража на "сините". В 38-ата минута Черно море остана с 10 души на терена. Исмаил Иса получи пресилен жълт картон за удар с лакът в лицето на Каргас. Нападателят започна да се разправя със съдията Ивайло Стоянов, който му показа втори жълт картон и го изгони. В 40-ата минута Черно море бе близо до втори гол. Курьор надбяха Илия Юруков и остана лице в лице с Милан Миятович. Ударът му обаче срещна страничната греда.

След последния съдийски сигнал за първото полувреме треньорът на Черно море Илиан Илиев също получи жълт картон, тъй като тръгна да търси сметка от Ивайло Стоянов за изгонването на Исмаил Иса.

В 52-ата минута футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа след удар на Васил Панайотов, който срещна ръцете на Каргас. Ивайло Стоянов обаче отсъди ъглов удар. След изпълнението на корнера Хатакиас стреля опасно, но Миятович се намеси много добре и спаси удара на гръцкия футболист.  В 59-ата минута Даниел Димов стреля много ефектно със задна ножица, но ударът му не намери очертанията на вратата. В 68-ата минута Курьор стреля от разстояние, но ударът му не затрудни Миятович. В 69-ата минута Станислав Костов бе изведен добре от Мазурек, но нападателя стреля в страни от вратата на варненци. В 70-ата минута Левски бе много близо до втори гол след сериозно разбъркване в наказателното поле на "моряците". Спиерингс и Тиам обаче не успяха да се разпишат. Последва още едно разбъркване малко по-късно, но отново столичани не успяха да се възползват.  В 74-ата минута Левски също остана с човек по-малко. Иван Горанов препъна футболист на Черно море в центъра на терена и получи втори жълт картон от съдията Ивайло Стоянов. При един корнер за Черно море в даденото от съдията продължение Левски тръгна на контраатака, вратарят Митрович излезе почти до центъра, а Даниел Алар би покрай него и вкара за 1:2. Черно море не се предаде и в следващата минута след центриране от корнер Мартин Минчев отблизо изравни за крайното 2:2.