Черно море победи с 3:0 Монтана. Матиас Курьор с нови два гола

18.10.2020 / 19:35 1

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море победи Монтана с 3:0 в двуой от деветия кръг на efbet лига. Това бе трети успех за "моряците" в шампионата.

Васил Панайотов откри резултата, а Матиас Курьор отбеляза другите две попадения и вече е с 10 вкарани гола в шампионата от общо 13 за варненци.

Черно море не започна срещата по най-добрия начин и това позволи на гостите да създадат няколко опасни атаки пред Иван Дюлгеров, но не успяха да ги завършат по най-добрия начин. В 24-ата минута след грешка при изнасянето на топката, тимът на Монтана хвана варненци на контраатака. Тони Тасев пусна прецизен пас към Николай Минков, но Цветомир Панов се намеси самоотвержено и опази вратата на своя отбор. Само 4 минути по-късно “моряците” на Илиан Илиев откриха резултата. Леандро Андраде центрира в наказателното поле, където Васил Панайотов с глава засече и с технично прехвърли вратарят Макенджиев.

В 32-рата минута Черно море можеше да вкара втори гол. Даниел Димов засече центриране на Илиан Илиев, но Благой Макенджиев отрази, а последвалата ключова намеса на Александър Башлиев опази вратата на гостите от втори съкрушителен удар. В 36-ата минута Тони Тасев получи топката за удар в наказателното поле, но тя срещна крака на Цветомир Панов. Само минута по-късно Матиас Курьор напомни за себе си. С чудесен изстрел от границата на наказателното поле голмайсторът на варненци не остави шансове на Благой Макенджиев за 2:0.

В 61-вата минута Монтана изпуснаха най-чистото си положение в мача до този момент. Билал Бари стреля от близо, но ударът му прелетя встрани от лявата греда на Дюлгеров. В 70-ата минута Исмаил Иса бе изведен от Матиас Курьор сам срещу вратаря, но българският национал се опита да стреля от движение и прати топката над напречната греда. В 75-ата минута “моряците” организираха скоростна атака, Матиас Курьор стреля, топката се отби в напречната греда и влетя в мрежата на Макенджиев за 3:0. В 84-ата минута Курьор пропусна да реализира своя хеттрик. Нападателят не успя да се възползва добре от страхотния пас на Илиан Илиев.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов (88-Емил Янчев), Мирослав Енчев, Цветомир Панов, Виктор Попов, Стефан Велев (Павел Георгиев), Васил Панайотов, Илиан Илиев (88-Файсел Касми), Матиас Курьор, Леандро Андраде (69-Родриго Вилела), Исмаил Иса (Велислав Василев)