Черно море удари и Лудогорец и е с пълен актив победи над тимовете от Топ 3 (снимки)

23.02.2019 / 17:00 7

Снимки: Булфото

Черно море победи с 1:0 Лудогорец и е с пълен домакински актив срещу отборите от Топ 3 на България. Единственият гол в мача вкара Виктор Генев, който се разписа в 13-ата мин.

Така след този резултат серията на шампионите от мачове без успех набъбна на 3, като в предишните 2 кръга те завършиха с равенства с Верея (0:0) и Ботев Пловдив (1:1).

Срещата на стадион "Тича", който в някои части бе покрит със сняг, започна с опасен изстрел на Георги Илиев, който Пламен Илиев спаси. В 13-ата мин. "моряците" откриха резултата чрез Виктор Генев. Бранителят отбеляза с глава след асистенция на Илиев. След инкасирания гол гостите от Разград овладяха инициативата в двубоя, като удар на Лукоки в 26-ата минута бе избит в корнер. Черно море започна да контраатакува и стигаше до не лоши ситуации, които бяха пропуснати от Ндонгала и Генев. В края на полувремето най-чистото положение за "орлите" бе пропуснато от Вандерсон. Крилото на шампионите бе намерен по прекрасен начин в наказателното поле, но от близка дистанция стреля в ръцете на домакинския страж.

Второто полуреме започна с натиск на Лудогорец, който обаче трудно стигаше до чисти голови ситуации. Чак в 73-ата минута резервата Якуб Шверчок се озова на много добра позиция. Той получи страхотен пас от Марселиньо, но сам срещу вратаря не успя да отбележи. Минута по-късно се случи спорна ситуация. Пламен Димов блокира шут на Шверчок с ръка, но реферът не отсъди дузпа. В 82-ата минута се стигна до още едно спорно положение. Шверчок успя да отбележи, но съдията отмени гола за фаул срещу вратаря на домакините. До края по-чисти положения липсваха и по този начин Черно море вече има домакински успех през този сезон срещу трите гранда в България - Лудогорец, ЦСКА и Левски.

След този резултат Лудогорец остава лидер в Първа лига с 53 точки, като успех на ЦСКА срещу Левски утре би съкратил дистанцията до върха на 2 точки. При победа на "сините" ще има разлика от 5 точки между "орлите" и столичните грандове.