Държавата продава за жълти стотинки военно поделение на Черноморец, хората твърдят: Земята си е наша, върнете ни я!

09.04.2019 / 07:53 5

Редактор: Иван Гошев

e-mail: ivan_goshev_petel.bg@abv.bg

Кадри Нова тв

Бившо военно поделение на Черноморец, разположен върху 133 декара земя, с решение на Министерски съвет ще се продава като данъчната оценка е 727 706 лева. Местните изчисляват, че това е около 4, 20 лева на квадратен метър. Жителите на Черноморец твърдят, че земята зад портала на поделението е тяхна собственост. Бившият кмет на Черноморец, Милчо Димов, е и председател на Сдружението "Да запазим земеделските земи на Черноморец". Преди три години хората протестираха с плакати и подписка срещу продаването на имота. Сега хората отново са на улицата, разказва репортерът на Нова тв Цеца Алексова.

Черноморец е селище на морето, от което са отнети много земи за военни нужди. На територията му има три язовира и четири вилни зони, за построяването на които също са отнети зами от хората. Затова ние сега се борим да ни се възстанови това, което по документи е възстановено от поземлена комисия, но не е върнато, защото представлява военни поделения", коментира Милчо Димов. "МО отнема тази земя с постановления на Окръжния народен съд за нуждите на отбраната, като те го вземат за ползване от тогавашната земеделска кооперация. Това е оправданието на държавата, че земята е платена. Тя не е платена и те нямат такъв документ, защото кооперациите никога не са имали земя. Тя е на собствениците, които са били в тази кооперация", обясни още той.

 "Част от земята ми е наследство от дядо ми. Не мога да си я върна, защото военните са сложили ръка върху нея", обясни една от местните жителки. Хората споделиха, че вече 30 години се борят да си възстановят наследствените земи.

Местните дори са съгласни срещу обявената от държавата цена за квадрат - 4,20 лв, да си я платят, но да си я върнат.

От Министерство на отбраната твърдят, че земята нямало да се продава, независимо от решението на Министерски съвет, тъй като терена още не бил включен в списъка на одобрените от министъра на отбраната имоти. Категорични са, че ниската цена за квадратен метър е само данъчна оценка и при продажба ще бъде коригирана.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
2
Чудомир (преди 5 години)
Рейтинг: 10 | Одобрение: 0
Дори не знам откъде да започна... Съдейки по Вашата снимка, вие сте получили средното си образование през период, в който, смея да твърдя, българското училище предлагаше една много по-добра образователна програма. В същият период съм учил и аз, сравнявайки се с Вашата снимка. Та така... в българският език има само 3 рода и съответно само 3 неопределителни члена: един, една, едно. Прилагателните имена получават окончание "О" за среден род, без да се влияят от последната буква на съществителното към което се отнасят:  - еднО колелО - хубавО колелО  - еднО момичЕ - хубавО момичЕ  - еднО детЕ - хубавО детЕ  - еднО гаджЕ - бившО гадже  - и … еднО поделениЕ... бившО поделение. Няма такова животно като еднЕ гадже и еднЕ поделение / бившЕ гадже, бившЕ поделение !!! Някой ще каже - ама така го пише навсякъде, така се говори нявсякъде ... Откога неграмотността се използва като оправдание за разпространение на още по-голяма неграмотност. При това с поучителен тон. Ето само някой от най-крещящите примери, които ни заливат от ТВ екрана, от вестниците, от електронните медии, от радиото и т.н.:  - "днесКА": НЯМА такава дума!!!, има "ДНЕС" - "днес отидох на кино", но ни залива отвсякъде "днесКА отидох на кино"  - "навънКА": правилно е "навън" - "Да излезем навън?"  - "отпускА": правилната дума е "отпуск" (мъжки род)- "взех си отпуск по болест", но ни залива "излязох в отпуска" или дори преминаването ѝ в женски род: "моятА отпускА тази година не ми (до)стигна за нищо". При продължаващи тежки съмнения, погледнете и в Трудов Кодекс - "Право на платен годишен отпуск има всеки работник при следните условия ..." - това ми изглежда като да е употребено в мъжки род?  - "който" - използвана за обозначаване на повече от един обект/субект - правилно е да се използва само и единствено в единствено число  - "които" - използвана за обозначаване на един обект/субект - правилно е да се използва само и единствено в множествено число  - "ѝ" - "ударено и" / може да се замести и с "й", тъй като явно само в печатниците има все още тази буква, докато в електронните медии не се използва (Хм, а защо ли? Нещо свързано с неграмотността може би?... а? може би?). Използва се само в женски род.   Пример за неправилно използване на "ѝ": "На нея и остават още два дни отпуск".   Пример за правилно използване на "ѝ": "На нея ѝ(й) остават още два дни отпуск". За тези които стигнаха дотук: погледнете и изречението ми по-горе - "Ето само някой от най-крещящите примери..." - правилно, "някой" се използва само за единствено число, за множествено число е "някои". Открийте и другите двойки, ако искате да се ограмотите: който/които; някой/някои;...? Всички правописни, синтактични и логични грешки са изцяло и единствено по моя вина!
Ако стоиш достатъчно дълго край брега на реката...
8
0
... (преди 5 години)
Рейтинг: 28632 | Одобрение: 7962
Колко поделения така ги продадоха на безценица. Само във Варна се сещам за 3. На две от тях има луксозно жилищно застрояване
3
4
4udovi6teto (преди 5 години)
Рейтинг: 36500 | Одобрение: 9445
Мили Петльо, не се кукурига "бившо" а "бивше" поделение... Ухилен
Валери Станков

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама