Георги Георгиев: Имаме нов свидетел за "Петрохан"

05.03.2026 / 11:30 4

Кадър Фб

Георги Георгиев от ГД БОЕЦ бе специален гост в „Денят на Дарик“, за да коментира случая „Петрохан“, чието разследване продължава. В ефира на Дарик Георгиев заяви, че от БОЕЦ са в контакт със свидетел, който може да даде голяма яснота за случилото се в хижа „Петрохан“ и под връх Околчица. Георгиев говори за съдебната смяна и искането Борислав Сарафов да освободи кабинета на главния прокурор, като анализира работата на институциите по разследването на случая „Петрохан“.

„В контакт сме със свидетел, който не е разпитван по това дело. Той даде информация, която, ако бъде потвърдена – а нямаме основание да се съмняваме в нейната достоверност – уличава в много лъжи прокуратурата, МВР и ДАНС. Не мога да дам подробности. Очакваме реакцията на новото ръководство на МВР, защото свидетелят има готовност да предостави данните и информацията, с които разполага. Няма доверие в разследващия екип и прокуратурата. Това лице има съмнения за собствената си безопасност. Аз считам информацията за важна за делото. Това е лице, било в пряк контакт с хората от Петрохан“, заяви Георги Георгиев.

„На някои от свидетелите сведенията не са били закрепени официално, защото не са снети писмено. Това подсказва някои други практики, които, меко казано, не са нормални“, каза още той.

„Още от самото начало в разследването правят впечатление много неща. Първо направи впечатление мълчанието – 8 дни МВР, прокуратурата и разследването мълчаха. Информацията, която дадоха след това, създаде повече въпроси. Данни от разследването бяха спускани от „свински“ медии. Това даде основание много хора да градят собствени хипотези, което е отрова за нашето общество. Аз изразявам мнение, че има тенденциозност, която се забелязва. Събират се данни и доказателства, които подкрепят конкретна хипотеза, спусната в първите дни от Сарафов и Деньо Денев. Умишлено се пропуска да се събира информация по други хипотези“, твърди Георгиев.


Коментари
1
1
Burton (преди 4 месеца)
Рейтинг: 42853 | Одобрение: 3563
може този "свидетел" да се коалира с онзи Асенов и да пишат заедно на Макрон, чието присъствие да изискват при даване на показания. Макрон няма причина да не им помогне. Оставяме настрана, че самият макрон е бил жертва на сексуален тормоз от учителят си като е бил на 15, след което учителят му си сменя полът и сега са женени, но що да не помогне?
3
1
уйчо (преди 4 месеца)
Рейтинг: 135965 | Одобрение: 9685
Ако уличава в лъжи МВР, ДАНС и прокуратурата, как няма да се притеснява за собствената си безопасност?! С много опасна работа се е заел, дано да успее, ама не знам как ще се опази!
4
2
kris (преди 4 месеца)
Рейтинг: 638698 | Одобрение: 126183
Ай стига с тоз Петрхан бе....Изникна ни на салама....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама