Германия приема Закон за задължителна ваксинация
снимка pexels
Германия ще държи под ключ неваксинираните докато приеме закон за задължителна имунизация, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Канцлерът в оставка Ангела Меркел и бъдещият ѝ приемник на поста Олаф Шолц са се споразумели с правителствата на 16-те федерални провинции неваксинираните да бъдат лишени от правото да посещават всички търговски обекти с изключение на магазините за хранителни стоки, аптеките и хлебарниците. Те са се договорили също националният парламент да приеме закон за задължителната ваксинация срещу ковид.
"Положението е много сериозно", каза Меркел на съвместна пресконференция с Шолц, който се очаква да бъде избран за канцлер следващата седмица от Бундестага. По думите ѝ броят на инфекциите се стабилизира, но остава прекалено висок.
Днес бе съобщено, че през последното денонощие в Германия са били регистрирани повече от 73 хиляди нови случая с коронавирус и са починали 388 души с диагноза Ковид-19. Ваксинираните в страната са близо 69 на сто, което е около средното за ЕС, но далеч под нивата в Португалия или Ирландия, посочи Ройтерс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

3
2
