Испания е новият европейски шампион

14.07.2024 / 23:55 3

кадри: БНТ

Испания е новия европейски шампион. "Ла фурия роха" спечели титлата на Стария континент за рекорден четвърти път, след като победи заслужено с 2:1 Англия на "Олипиащадион" във финала на Евро 2024.

Тимът на Луис де ла Фуенте спечели и седемте си мача по време на турнира, като според всеобщата оценка игра най-привлекателния футбол в Германия. Днес Испания доминираше почти през цялото време, предава Спортал.

През първото полувреме предимството бе само по отношение на контрола над топката, но без да има никакви чисти голови положения. Веднага след почивката Нико Уилямс (47') изведе "ла роха" напред след асистенция на Ламин Ямал. След това Олмо, Мората и Уилямс дори пропуснаха добри положения да направят победата на Испания по-убедителна.

Коул Палмър върна "трите лъва" в мача в 73-тата минута, но Микел Оярсабал донесе победата на "ла роха" четири минути преди края. Така Англия загуби втори пореден финал на европейско първенство и отново не успя да спечели първи значим трофей от 58 години насам.