Капитанът на Русия Артьом Дзюба след разгрома от Дания: "Сегодня обкакались!" Можете да ни запалите на огън

22.06.2021 / 11:25 1

Стоп кадър Гонг

Русия претърпя тежко поражение снощи от Дания с 4 на 1 и отпадна от европейското първенство.

Капитан на руския национален отбор по футбол Артьом Дзюба се изказа цветисто: „Бих искал да се извиня на всички, които повярваха. И тези, които са мечтали за това, можете да ни проклинате и да ни запалите на огън, ще бъдете прави. Благодаря на всички, които вярваха до последно. Бихме се, борихме се. Искахме да спечелим, но след това допуснахме третия и четвъртия гол."

Според Дзюба атмосферата на арената е била изумителна, точно към това трябва да се стреми човек - да играе футбол по този начин.

Артьом Дзюба : „Вратарят не може да бъде най-добрият плеймейкър в нашия отбор. А при нас всички подавания отиват към вратаря. Добре белгийците, те са над нивото ни. Но Дания е около нашето ниво.

"Мы любим искать себе приключения на жопу, сегодня обкакались", каза цветисто Дзюба.

В мача за груповата фаза на Евро 2020 с датския отбор в Копенхаген Русия загуби с 1: 4 и завърши представянето си на Евро 2020 . Дзюба вкара престижен гол от дузпа в 70 - ата минута. Според халфа на нашия отбор Далер Кузяев грешките в турнири от това ниво са недопустими.