Лора Крумова към Костадинов: Спасибо, начинается передача! Всичко, което трябва да прочетете е написано от самия граф Игнатиев

29.03.2026 / 17:48 6

Кадър Нова тв

Лора Кримова започна днешното издание на предаването си "На фокус" като направи препратка към миналата седмица, когато нейн гост бе лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов. Тогава между двамата избухна спор за ролята на граф Николай Игнатиев в историята на нашата държава.

След спора им цяла седмица онлайн пространството излизаше с различни доводи "за" и "против" ролята му. 

Костадин Костадинов пък заяви, че ще иска извинение от Нова Телевизия заради думите на Крумова.

Тя започна днешното издание като посочи, че се е колебаела дали да засяга темата, но в крайна сметка е решила да го направи, пише Блиц.

"Войната за умовете ни ще се разкаже от тези, които ще ни разкажат историята. Различни историци моментално, немедлено излязоха да говорят по темата за граф Игнатиев. Моите учители са ме учили да гледам фактите и да ги поставям в контекст, за да научавам истината:, заяви тя в началото и след това посочи факти и контекст.

"Факт - Русия преследва своите имперски интереси. Независимата и свята република на Левски е пречка по пътя ѝ. Всичко, което трябва да прочетете е написано от самия граф Игнатиев, не от някой друг. Написано е в неговите собствени записки и кореспонденция.

Факт: Васил Левски е обесен след решение на нарочно създаден съд. Контекст - Граф Игнатиев е сред най-влиятелните дипломати на своето време и преди присъдата пише до руския външен министър: "Софийското съзаклятие е приключило със задоволително решение". Говори за щастлив изходи малко по-нататък пише "великият везир е последвал нашите съвети".

Факт: Граф Игнатиев е подписал Санстефанският мирен договор. Контекст - Малко преди това Русия подписва трайни споразумения да няма голяма държава на Балканите в близост до проливите.

Истинските носители на нашия национален идеал - Левски и Ботев са били убити. Защо и до ден днешен дори не знаем къде са костите им и дали контекстът не е същият: Народ, който дори не знае къде да скърби не му дреме ни за факта, ни за контекста. На учителите и историците, които ще водят войната за умовете на децата ни, включително и моите деца - моля ви, търсете и контекста. 

На учителя - етнограф, който крещеше, че е историк и беше мой събеседник миналата седмица (Костадин Костадинов- бел. ред.) също ще отговоря в контекста - Спасибо, начинается передача. (Благодаря, започва предаването - бел. ред).

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
6
Готин (преди 3 месеца)
Рейтинг: 2013 | Одобрение: -632
Русопръцковците четът историята както дявола евангилието.А са толкова заблодени от комунистическите си родители,че дори елементарни неща не знаят за прекритата и идеологически преработена Българска история. Да фактите са си факти Лора е абсолютно права.Русоблизците вероятно трябва да ги наричаме предателите на България,а те себеси наричат ,,патриоти''.Как може да си патриот когато работиш против собствената си държава.Също е добре  такива платени шутове на диктатора путлер ,ако могат да правят разлика между диктатурата на путлер,сталин,руските имперски интереси,руския народ ,руската култура която за да я имат сме им дали писменост която отричат че е наша.Много неща могат да се напишат ,но лумпена си е лумпен.
okay
6
5
Burton (преди 3 месеца)
Рейтинг: 42899 | Одобрение: 3559
Защото, умник, четеш нещо, което е извадено от контекст. Дори и русофоби отричат на лора глупостите, просто защото не са истина. Русофоб си защото като чуеш Русия и се изпускаш. Лора е толкова смешен и посредствен журналист, че е срамно да в хвалиш. Жена ми е варненка. За разлика от твоята, е от женски пол.  
5
6
MrBean (преди 3 месеца)
Рейтинг: 233042 | Одобрение: -2133
Защо да чета ана-лизи? Той сам си е написал какво що.Надявам се си анализирал,че в съдебния състав издал присъдата на Апостола е бил велик възрожденец? Заповедтта е била смърт още от Високата Порта.Обикновенно за такива деяния са давали заточение. Има си писма на Игнатиев ,все още не  гграф. А що се отнася до Лора,явно има по-големи топки от мнозина! И няма начин да ме наричаш русофоб... защото Путин не е русия,а това че жена тие  руская си е твой проблем...
6
9
Burton (преди 3 месеца)
Рейтинг: 42899 | Одобрение: 3559
Лора Крумова е олигофрен. Фасул, излезе от русофобската си нагласа и прочети малко анализи на историци, включително и на такива, които не симпатизират изобщо на Русия. 
7
7
MrBean (преди 3 месеца)
Рейтинг: 233042 | Одобрение: -2133
Истината е такава! Няма какво да се палим,Игнатиев тогава е работил в Османската империя и за нея.Бил е нещо като инструктор как да се справя султана с разни революции...А товяа ,че после тук е възвеличаван със именуване на села и улици си е наш робски проблем...Браво на Лора!
8
7
cron1 (преди 3 месеца)
Рейтинг: 163316 | Одобрение: -23789
Заминавай за Русия, боклук! Тук нямаш работа! 
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама