Лудогорец оцеля в Грузия

17.07.2024 / 22:42 1

кадър: Диема спорт

Лудогорец оцеля като по чудо в Грузия! Българският шампион загуби с 0:1 гостуването си на Динамо (Батуми) в реванша от първия предварителен кръг на ШЛ, но продължава напред в най-комерсиалната клубна надпревара след победата с 3:1 преди седмица в Разград.

Единственото попадение вкара Мамучашвили още в третата минута, предаде Спортал.

Динамо тотално надигра "орлите" почти през целия мач в Батуми, като до 15-ата минута можеше да води поне с два или три гола преднина. За тяхното превъзходство говорят двете нацелени греди, една от която в края на срещата, отменено попадение и куп ключови спасявания на Серджио Падт. Най-важното бе в 94-ата минута, когато нидерландският страж отрази шут на останалия очи в очи с него Гомис.

Лудогорец също имаше две-три положения, едно от които завърши с удар в гредата на Руан Секо, но като цяло футболистите на Георги Дерменджиев бяха тотално надиграни от съпрника.

Разградчани стартираха с три промени в титулярния състав спрямо този, който започна преди седмица срещу същия съперник. Големият липсващ бе капитанът Антон Недялков, който не успя да се възстанови от контузия, а на негово място игра Сон. Сундберг започна вместо Вердон в центъра на отбраната, а Неделев седна на пейката за сметка на Якуб Пьотровски.