Общински съветник от ДБ с имот във "Форест клуб": Построеното трябва да се узакони

01.06.2026 / 15:33 8

Кадър БТВ

Много българи имат имоти в комплекса на Баба Алино, както и граждани на бивши страни от СССР.

Общински съветник от „Демократична България“ в Община Силистра също е сред собствениците във „Форест клуб“.

„Не може държавата да си затваря очите, че това е станало без активното съдействие на държавата. И ако държавата тръгне да прилага закона по чобански начин, тоест да бъдат разрушени“, казва Стефан Железов, собственик и общински съветник от „Демократична България“ в Община Силистра, цитира БТВ.

Според него построеното трябва да се узакони.

„Според мен това е единственото смислено решение“, казва Железов. На въпрос като общински съветник, ако всичко незаконно се узакони, накъде отиваме, той отговаря: „Като общински съветник казвам, че е абсолютно недопустимо да се строи в противоречие със закона“.

Поддръжката в комплекса продължава, казва неговият управител. Той отрича обаче да е представител на „КУБ Корпорация“. Бил нает преди 3 дни.

„Помагам на хората да се разберем в тази ситуация. Трябва да излязат и да кажат мнението си, защото всички се плашат. Не се занимавам с документи, не съм адвокат, не съм юрист“, казва Глеб, управител по поддръжката на комплекса.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
4
0
sn1p3r (преди 1 седмица)
Рейтинг: 17257 | Одобрение: 3527
Много ми е интересно следното: Той е общински съветник от ППДБ.  Имал човека спестявания, изтеглил кредит, купил си.  Но преди покупката, най-вероятно си правиш някаква проверка. Звъниш на познати, приятели, колеги и почваш да питаш - читав ли е строителя, всичко наред ли е...  Няма земна сила, която да ме убеди, че този човек не се е консултирал с друг пепедебеец от варненския район, който да му е казал, че всичко е наред. 
п-и-к е най-ибрикчийската медия. Ако имаше някаква журлаистическа етика, щяха да забранят недоносчето на Недялко.
2
3
MrBean (преди 1 седмица)
Рейтинг: 226034 | Одобрение: -2191
Става все по-спечено. Оказа се че всички институции са изпращали становища,доклади,преписки отначало до община Приморски,после и до Община Варна,но няма никакви спирания.Това Днска,Рднска,Полиция,дори Жандармерия нямат глас в общината.Верно че Блажко бе в затвора,ама и дума не обелва за пристигналите при него жалби и прочие.А сега Невзоров бил го натопил,ами май е казвал истината...
5
2
Серж (преди 1 седмица)
Рейтинг: 241441 | Одобрение: 48851
Щом е за общински съветник - трябва да се узакони! Щом е за някой обикновен човечец, дето си е направил курник в двора - НЕ МОЖЕ!!!...
2
0
kjk (преди 1 седмица)
Рейтинг: 214310 | Одобрение: 21540
Наскоро едно от децата си купи жилище в Норвегия в един град на 30 мин с влак южно от Осло!!!Останах приятно изненадан от начина на действие на тяхната администрация,освен огледа и връчването на ключовете всичко друго включително търга и банкирането става по електронен път в изключително кратки срокове, за около десетина дни до предаването на ключовете!!!
2
3
MrBean (преди 1 седмица)
Рейтинг: 226034 | Одобрение: -2191
KJK,само мога да ви кажа ,че в побщина Приморски не можете да си извадите и удостоверение за каквото ви трябва/да не изпадам в подробности/.По оридорите търчат уплашени служители и не знаят къде са.А да свършат работа забравете.Що се отнася до брат'чеда на Маджо да си беше купил във Силистра ,наДунава...
3
4
Burton (преди 1 седмица)
Рейтинг: 40755 | Одобрение: 3590
Оставям настрана колко е нагло това искане, но ми е интересно следното: Как точно този смята, че трябва да се узакони? Как гората ще спре да е гора? Как сградите ще престанат да бъдат построени през 2024 и тази дата ще се промени на преди 2021, за да бъде законно удостоверението за търпимост? Как точно? Така би било правилно? За кого? За алчния му задник? 
4
1
kjk (преди 1 седмица)
Рейтинг: 214310 | Одобрение: 21540
Тоя да си подава оставката като общински съветник веднага!!!В тая държава си има закони и те трябва да се спазват от всички без изключения,ако ще ставаме Държава,а не територия!!!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама