Пламен Димитров: Няма да протестираме заедно с КТ "Подкрепа" другата седмица

23.11.2019 / 17:58 3

Кадър: Канал 3

"Реагирахме остро за болничните и двата синдиката. Нямаше консултации, но бързо беше оттеглена. Това е нашето несъгласие с тази политика и сме в стачна готовност. смятаме, че напрежението спадна след изказването на премиера и трябва да се види какво ще стане в този месец когато трябва да се внесат мерки, за да се справим с проблема с фалшивите болнични". С тези думи започна участието си в предаването "Офанзива" с Любо Огнянов по Канал 3 президентът на КНСБ Пламен Димитров.

"Другата седмица няма причина да "изпускаме напрежението”, оттеглянето не значи решение на проблемите. Продължаваме заедно с нашите искания, но няма да протестираме заедно с КТ "Подкрепа". По-другата обаче не се знае", каза той.

"Половината държави членки от първия ден на болничните служителя получава пари. Няма изчаквателен период. По-бедните страни нямат такъв период. Другите страни имат, но после плащат доста повече. На 95 % са истински болните хора, от тези, които дават болнични", заяви Димитров.

"Работодателите казват много неща, но не са верни. До 7 дни общата сума, която се плаща е 10 %. От 8 до 14 или 15 до 30 дни се плащат повече, тоест болница. Там се лъже по-трудно. В понеделник работна група на двата синдиката ще формира нашите искания. Мисля, че е по-добре да има лекар, който да подпомогне бързо процеса на верификация на болничния. Възстановяването на капацитета на НОИ е по-важно. Там има експерти, които могат да установят дали нещо нередно се случва с болничния", сподели лидерът на КНСБ. 

"Трябва да се намали давността – на втората година, а може и по-рано да има задължителна проверка от НАП какво плащаш и в какво състояние си. 350 лв минимална пенсия трябва да се стигне до 2022 г. Беше наше предложение да направим по-голяма стъпка към това през тази година. Трябва по-бързо да растат минималните доходи, минималната заплата не стига. Минималната заплата, трябва да бъде увеличена с 15-20 %, но това не стана през тази година и за това има напрежение", коментира той.

В план 20/30 няма ясно поставени цели. Трябва да има цел България да достигне поне 75 % от БВП и доходите да бъдат спрямо средноевропейските. Не е ясно как ще се развива индустрията, нито къде хората трябва да знаят повече, за да получават повече. Това е доста нездраво и трябва да се преработи изцяло.

 



За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
5
0
Наблюдател (преди 4 години)
Рейтинг: 23900 | Одобрение: 1285
Профсъюзи!!!Ангелче Какво е това животно????Ангелче Вместо да са коректив и страшилище за управляващите и бизнеса, са първи подлоги и то добре платени.8-) Че то в България кое ни е като хората, държавността, едрият бизнес, селското стопанство, профсъюзите, демокрацията, медийната свобода и т.н.??????????????? :dizzy:
3
1
Sand (преди 4 години)
Рейтинг: 13861 | Одобрение: 4696
Този комунистически капут когато и да го застрелят е късно.циркаджия.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2024 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама