Проф. Георги Рачев: Всеки маха маската не както трябва. Хваща се от ушите и се прибира в пликче

Кадър: БНТ, архив
Климатологът проф. Георги Рачев коментира в ефира актуалната тема за маските. Той обясни как е правилно да се свалят от лицето.
Не вярвам, че вирусът е модифициран или дизайнерски направен. Това заяви в ефира на NOVA климатологът проф. Георги Рачев, който тази седмица е коментатор заедно с имунолога доц. Андрей Чорбанов и певицата и актриса Мила Роберт.
„Специалистите казват, че е елементарен и глупаво устроен и именно заради това върши работа“, заяви той.
„Притеснява ме обаче фактът, че въпросите около вирусът и пандемията са повече отколкото в началото. Почти няма разрешени въпроси. Плаши ме, че целият свят е обхванат от паника и страх“, добави той, пише novavarna.net.
„Важно е хората да знаят, че носенето на маска, като лигавниче, не помага. Движението с пипане на маската на магазинера е много опасно – пипа пари, продукти и плик и после пак я слага на лицето“, заяви Рачев.
Той демонстрира и още нещо много опасно, което правят магазинерите и част от хората, които пазаруват – плюнчат или духат в пликчето, за да го разтворят по-лесно, махайки междувременно маската си. „Така сеят зараза навсякъде“, смята климатологът.
„Всеки маха маската не както трябва. Хваща се от ушите и се прибира в пликче“, казва той.
Съобщете ни, ако видите грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
За реклама в "Петел" на цена от 50 лева на ПР публикация пишете на info@petel.bg и вижте още в - https://petel.bg/Reklama-v-Petel-bg__384655 .
Прочети тук - Защо e добре да рекламирате бизнеса си с ПР публикации в сайта Petel.bg