Проф. Коларова: Колкото е силен ходът на Румен Радев, толкова е и рисков
Редактор: Юлия Георгиева
e-mail: julia_georgieva_petel.bg@abv.bg
кадър бТВ
Вчерашното изказване на президента Румен Радев и заявката за втори мандат бяха силен политическик ход, но като такъв той съдържа и голяма степен риск. В този случай президентът се заявява като основа в обща платформа анти ГЕРБ, както в предизборната кампания, така и в бъдещия парламент.
Това коментира в ефира на бТВ Румяна Коларова.
Тази заявка за участие в президентските избори за втори мандат толкова рано и то преди още да се знае какъв е слудващия парламент, напомня за повторение на нещо, на което бяхме свидетели - едно ритуално коленичене пред президенттството, с което започнаха вълните на протеста. Той в някаква степен очаква същото ритуално съобразяване от страна на партиите, които ще бъдат основни играчи в предизборната кампания, обясни тя.
Президентът не обединява партиите в коалиция срещу ГЕРБ, а иска да им даде платформа. И в това отношение съшото прави БСП, същото се опитва да прави Демократична България. Т.е. Радев в някаква степен се подрежда като играч паралелно с тези два ясно декларирали се политически обекта, смята проф. Коларова.
Румен Радев не просто дублира БСП в желанието си да направи политически проект срещу управлението, но конкурира партията. От друга страна е опасно за него, ако се окаже, че нито една от значимите партии не подкрепи неговата заявка. Например не виждам как Слави Трифонов ще коленичи пред президентството. ДБ не вярвам да направи този ход. Така че може да се окаже, че хода на президента ще увисне в празното пространство с подкрепата на лидери на маргинални формации, коментира тя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

2
1
