Проф. Малинов: Радев е неадекватен на политическото поле

02.02.2026 / 11:48 5

Кадър БТВ

Радев се позиционира като човек, който е готов да прави коалиции, но по много мъгляви направление. Той не желае да говори за геополитическа ориентация и външна политика, защото там е много слаб,.

Интервюто на Радев бе предпазливо, не като на човек, който ще бори олигархията

Това беше едно боязливо интервю. Много малко научих, аз научих само едно нещо, но тази новина не ми върши работа – че ще прави партия. Трябва обаче да се вгледаме в общия дух на интервюто – доста примиренчесто, не като на човек, който може да се бори с олигархията. Имаше едно много смирено поведение.

Така разчете интервюто на абдикиралия президент Румен Радев в "Панорама" по БНТ политологът Светослав Малинов.

Освен това ме учуди, че партията няма да я прави сега, защото съдът няма да можел за толкова кратко време да я регистрира. Наистина това интервю не затваря почти никакви врати. Радев се позиционира като човек, който е готов да прави коалиции, но по много мъгляви направление. Той не желае да говори за геополитическа ориентация и външна политика, защото там е много слаб, допълни той в студиото на Нова ТВ.

 

Малинов подчерта, че не се опитва да вкарва Радев в калъп. Но посочи, че през последните години бившият вече президент е заел една много близка позиция до партия „Възраждане“. Когато обаче се позиционираш като лидер на политическа формация, трябва да се отграничи или приближи до някоя от партиите.

 

Аз не мога да си го представя в коалиция с Борисов и Пеевски, но Радев не показа такова отдалечаване от тях. Той трябваше да ревизира позицията си по отношение на войната в Украйна и Крим, например. Тоест, той не се държа като лидер на партия, която ще търси мнозинство, а се държа повече като президент, което го прави неадекватен на политическото поле, коментира Малинов.

У нас напоследък редовно се случва мнозинството да не може да направи правителство. Много е вероятно е почти нищо да научим за Румен Радев. Възможно е да спечели, като не дава отговори на нищо. Осъзнаването, че коалицията е неизбежна, прави всеки от участниците различни. Избиратели обаче притискат ГЕРБ и ПП-ДБ. Затова предричам мъглява и неясна кампания, и само при натиск отвън да има повече яснота. Борбата ще бъде до последния ден, защото коалицията е неизбежна...Коалицията е основен инструмент на демокрацията, особено при този нисък изборен праг, както е у нас. Затова не трябва да възприемаме коалицията като лоша дума, посочи политологът.

 

Малинов прогнозира, че в следващия парламент вероятно ще има само пет партии. Много малки ще са възможностите за коалиции. ДПС-Ново начало и "Възраждане" едва ли ще бъдат търсени за партньори в тази коалиция. Затова възможностите за коалиции ще бъдат силно ограничени.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
cron1 (преди 5 месеца)
Рейтинг: 163274 | Одобрение: -23791
А вие, да сте виждали адекватен фатмак?!?
Марио Кроненберг
2
1
kjk (преди 5 месеца)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Голям страх ги тресе,щом го плюят яко!!!Ще им развали схемите!!!
3
1
Пешо от Виница (преди 5 месеца)
Рейтинг: 104018 | Одобрение: 32358
Когато си прибрал пачката и нямаш свян и сурат да плещиш глупости-това е съвременният уж политолог и експерт....Майко ,мила! На такъв да му забиеш два юмрука,малко ще му е!!!
5
1
kris (преди 5 месеца)
Рейтинг: 638354 | Одобрение: 126049
"Професор" Малинов е един от основателите на ДСБ.....Какво очаквате да сложи в цукала....??
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
1
0
ПраБългарин (преди 5 месеца)
Рейтинг: 77949 | Одобрение: -28446
Ганчо е готов да гласува за него без да знае, какво смята да прави Радев, без да е наясно с кой ще управлява, или с кой би се коалирал, каква външна политика смята да води... Важното е че Ганчо е готов да гласува 

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама