Резил за Гришо на „Уимбълдън”! Тръгна мощно срещу французин, но се срина и отпадна от турнира

01.07.2019 / 21:42 8

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на "Уимбълдън". Полуфиналистът от 2014 година изгуби от френския дебютант Корентен Муте с 6:2, 6:3, 6:7 (4:7), 3:6, 1:6 след 2 часа и 58 минути игра.

Григор поведе с 2:0 сета, но след като остъпи в тайбрека в третия сет с 4:7, се получи необясним срив в играта му и докрая той не намери сили да излезе от дупката.

Така номер 84 в света Муте спечели първия си двубой с българина.

Димитров пък за първи път губи мач в такъв формат, след като е водел с 2:0 сета.

ПЪРВИ СЕТ:

Димитров обърна първото си подаване в мача от 15:30, а веднага след това реализира пробив. Французинът имаше две поредни възможности за рибрейк при 15:40 в третия гейм, но 28-годишният хасковлия се измъкна и се пребори за аванс от 3:0. Муте прекъсна серията на българина от три поредни гейма - 3:1, а след това върна и пробива. Григор водеше с 30:0, но загуби 4 поредни точки и с аванса му от пробив в резултата бе свършено, пише Sportal.bg.

В шестия гейм обаче Григор “върна жеста” на съперника си и направи пробив на 30, въпреки че загуби първите две точки в шестия гейм. След това българинът затвърди пробива с гейм на 15 и поведе с 5:2, доближавайки се до успеха в първия сет. Последва нов пробив за Димитров, който реализира първия си сетбол при 30:40 в подаването на Муте и с 6:2 затвори първата част.

ВТОРИ СЕТ:

В първото си подаване във втория сет Григор трябваше да заличава две поредни точки зап робив при 15:40 и българинът се справи, като спаси гейма. Още в следващия гейм Димитров притисна французина и се сдоби с два брейкпойнта, но Муте съумя да се измъкне - 1:1. Без излишни затруднения Григор взе бързо следващото си подаване и при първата почивка в сета имаше аванс от 2:1.

Последваха няколко гейма, в които нямаше проблеми за сервиращите, но при 4:3 в своя полза Димитров нанесе своя удар. Той взе първите три точки в подаването на Муте и реализира пробив на 15, с който поведе с 5:3. Без особени трудности българинът сложи край на сета с помощта на своя начален удар в деветия гейм.

ТРЕТИ СЕТ:

Григор пропусна два брейкпойнта на старта на третия сет, но в третия гейм се сдоби с две нови точки за пробив и този път изпълни задачата - 2:1. Димитров поведе с 3:1 малко след това, но в шестия гейм бе притиснат от противника си. Сервиращият Григор отразяваше брейкпойнт след брейкпойнт, но в крайна сметка не издържа и резултатът бе изравнен - 3:3.

В осмия гейм Димитров спаси точка за пробив и изравни резултата - 4:4. Григор успя да реализира пробив за 6:5 след двойна грешка на французина, но след това Димитров допусна изоставане от 0:40 на свой сервис и третият брейкпойнт бе реализиран от Муте, като така 20-годишният играч се добра до тайбрек. В него двойна грешка на хасковлията донесе минипробив на Муте, който поведе с 3:1. Григо ризравни за 3:3, но допусна твърде много грешки от бекхенд в тайбрека и го загуби с 4:7.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

Четвъртият сет се разви лошо за Григор, който допусна пробив в петия гейм, а в същото време не затрудняваше кой знае колко съперника си в подаванията на французина. Муте поведе с 4:2 и 5:3, а с нов пробив в деветия гейм изпрати мача в решаващ пети сет.

ПЕТИ СЕТ

В петия сет Григо бе неузнаваем. Муте се възползва, поведе с 5:0 и въпреки че изгуби гейм, лесно взе подаването си за крайното 6:1.