САЩ и Русия не само не се помириха, но и си размениха заплахи

31.01.2022 / 19:45 1

Колаж Пиксабей

Напрежението по оста САЩ - Русия нараства.

В Съвета за сигурност на ООН Русия и Съединените щати не сближиха позициите си относно украинската криза. За Вашингтон струпването на руски военни край границата с Украйна е "най-голямата опасност от война през последните десетилетия", а Москва обвини САЩ, че "раздухват истерия". 

Заседанието на Съвета за сигурност на ООН се състоя по искане на САЩ заради нарастващото опасение от предстоящо нахлуване в Украйна, въпреки че Кремъл отрича такива планове. Русия се опита да блокира провеждането на заседанието - нейният посланик Василий Небензя обвини Съединените щати, че нагнетяват напрежението с искането за разискванията, пише bgonair.bg. 

Според американския посланик Линда Томас-Гринфийлд, натрупването на войски оправдава срещата. Тя допълни, че военното струпване е съчетано с "агресивна реторика" като част от ескалация, често наблюдавана от Русия след анексирането на Крим през 2014 г.

В изявление американският президент Джо Байдън заяви, че Съединените щати ще продължат диалога с Москва, ако Русия е искрена в изказванията си, информира БНР. 

"Ако вместо това Русия реши да се оттегли от дипломацията и да атакува Украйна, Русия ще понесе отговорността и ще бъде изправена пред бързи и тежки последици", предупреди Байдън. 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
3
Мракобес (преди 4 години)
Рейтинг: 48588 | Одобрение: -947
Като бесни кучета са : )))) Тука нали имаше една статия ,че едно ИТ не го взели на работа, защото си гледало клавиатурата като пише. И аз да се извиня за грешките като пиша, но първо много бързо го правя и второ не си гледам клавиатурата като пиша : )))))) та за това е. Не съм ИТ : )))))) обаче.  Хайде бъдете здрави, а тия дано си седнат на задниците ,че станаха досадни. Оставете хората да си живеят живота бе!
МУТРИ ВЪН! Девиз на ГЕРБ: Крадене! Крадене! Крадене! Това са троловете в политиката!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама