След съдийска тесла Черно море изгуби от Етър на "Тича"

04.12.2020 / 19:17 2

Снимки chernomorepfc.bg

След две поредни победи у дома Черно море записа загуба в ефет лига на свой терен.

В мач от 15-ия кръг "моряците" изгубиха от Етър с 0:1 на "Тича".

Домакините направиха куп пропуски пред вратата на съперника, а на два пъти варненци бяха сериозно ощетени от съдийската бригада, пише chernomorepfc.bg.

Черно море бе по-активния тим в първите минути, но така и не успя да застраши вратата на съперника.

В 32-рата минута главният рефер Георги Костадинов сериозно ощети тима на Илиан Илиев. Леандро нахлу в наказателното поле и бе съборен от Кольо Станев, но съдията не отсъди дузпа.

Само две минути по-късно гостите от Велико Търново откриха резултата. Антон Огнянов центрира в наказателното поле от фаул, топката се отклони от Божидар Кацаров на задната греда, където Преслав Боруков и отблизо реализира за 1:0.

В 46-ата минута Цветомир Панов центрира прецизно към точката на дузпата където Илиан Илиев на скорост стреля с глава, но право в ръцете на Христо Иванов. В 53-тата минута Файсел Касми стреля от опасно, но над вратата. В 63-ата минута Матиас Курьор направи невероятен пропуск. Нападателят на Черно море получи страхотно центриране по земя от Илиан Илиев, но точно преди да я вкара във вратата от два метра, тя отскочи от неравност на терена и голмайсторът я прати над вратата.

Само две минути по-късно Васил Панайотов не успя да вкара от непосредствена близост, пращайки топката над напречната греда.

В 81-вата минута Родриго Енрике центрира от фаул, а Даниел Димов стреля в аут. Малко след това последва ново центриране в пеналта към Курьор, на който малко не му достигна да я засече във вратата.

В 86-ата минута Илиан Илиев бе съборен в наказателното поле, но съдията Петър Костадинов отсъди пряк свободен удар пред линията на пеналта, като по този начин за втори път ощети “моряците” и не отсъди 11-метров наказателен удар.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов (65 - Исмаил Иса), Стефан Велев, Леандро Андраде (46 - Родриго Енрике), Файсел Касми, Илиан Илиев, Матиас Курьор.