Софиянци и добруджанци превземат Варна

30.05.2024 / 16:46 4

снимка Булфото

С 6 852 души се е увеличила Варна през миналата година, изчислява НСИ. Областите с най-големи относителни дялове в миграционния поток към област Варна са столицата София, Добрич и Шумен. Най-малко преселили се в област Варна има от областите Кърджали, Монтана, Смолян, Кюстендил и Перник, сочат данните на Териториално статистическо бюро – Североизток.

Населението на Варненска област  се увеличава с 3 344 души и към 31 декември 2023 г. наброява 434 191 души. Сред наблюдаваните тенденциия в региона са намаляване на броя на живородените деца, увеличаване на детската смъртност, спад в  броя на сключените граждански бракове и броя на бракоразводите.

През миналата година броят на извънбрачните раждания в областта е 2 240, или близо 58% от всички раждания. Относителният дял на извънбрачните раждания в селата е по-висок отколкото в градовете. През 2023 г. във Варненско са регистрираните 1 535 юридически брака - с 271 по-малко спрямо предходната година. Броят на разводите е 663 или с 29 по-малко от регистрираните през 2022 г., сочи статистиката, цитирана от Дарик.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
1
MrBean (преди 2 години)
Рейтинг: 232918 | Одобрение: -2102
Пропускате хората от Дейли Орман,често не знаещи български език.   Явно не е толкова лошо в града,но е добре да си оставят селските навици там откъдето са дошли.А и скоро те ще управляват града...сегашния е от Русе.../по добре от съветски безродник /
3
1
петково (преди 2 години)
Рейтинг: 13018 | Одобрение: -2977
Варна отдавна е голямо село, подобно на София, так че 5-6 хиляди повече селяни и шопи  е без значение. Само дето много цапат и крадат.
3
0
kjk (преди 2 години)
Рейтинг: 216903 | Одобрение: 21673
Като смениха потника и настана наплив,да видят новия кмет какви ще ги забърка???
3
1
Серж (преди 2 години)
Рейтинг: 246676 | Одобрение: 50081
И не само шопи и сламари! Всякаква сволочь се мъкне тука и става "варнЯнЯц"!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама