Спартак победи Попово и се качи на върха

26.09.2020 / 17:50 1

Снимки: "Петел", ПФК Спартак Варна, фейсбук

Спартак победи Черноломец (Попово) с 2:0 в мач от седмия кръг на Трета лига – Североизточна група на стадион „Спартак” и вече е едноличен лидер с 16 точки.

Двата гола за трите точки реализира с глава Мартин Паскалев.

Във 2-рата минута Тугай Неджет се сблъска със съперник и напусна принудително терена. Той бе изведен с линейка от стадиона, а на негово място влезе Симеон Симеонов.

В 7-ата минута удар на Александър Недев от гостите бе избит от вратаря Славов. Осем минути по-късно Янаки Смирнов отправи опасен шут, но вратарят спаси. Малко след това стражът на поповци отрази и удар с глава на Симеонов.

В 40-ата минута гостите изпуснаха чисто положение. Мехмед излезе сам срещу Християн Славов, но вратарят спаси удара му.

В 45-ата минута Спартак поведе в резултата. Точен с глава след разбъркване беше Мартин Паскалев -1:0. В даденото от рефера продължене отново Паскалев вкара с глава след центриране на Гурков от корнер и последвало меле - 2:0.

В първите 20 минути на второто полувреме играта се водоше между двете наказателни полета, без интересни положения пред вратите.

В 70-ата минута Десислав Петков от Попово отправи страхотен удар, но Християн Славов показа невероятен рефлекс и спаси вратата си.

В 80-ата минута Симеон Симеонов напусна с контузия и бе сменен от Мирослав Георгиев.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Михаил Михайлов (80 - Мартин Минчев), Мартин Паскалев, Ибрям Ибрям, Велислав Боев, Кристиян Върбанов, Георги Георгиев, Янаки Смирнов, Венцислав Гурков, Анте Бачков (63 - Юнуз Юнуз), Тугай Неджет (2 - Симеон Симеонов, 80 - Мирослав Георгиев).