Черноморец (Балчик) победи Спартак (Вн) след изпълнение на дузпи

14.10.2020 / 18:05 1

Снимка: Фейсбук/ПФК Спартак Варна

Черноморец (Балчик) "излъга" Спартак (Варна) като гост след изпълнение на дузпи и победи в зона "Варна" на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Редовното време завърши 0:0, а според регламента именно ударите от бялата точка трябваше да определят кой продължава към финала за определяне на първенеца на Североизточна България, където съперник най-вероятно ще е Дунав или Черноломец.

Вратарят на балчиклии спаси две от дузпите на Спартак и така класира тима си напред.

"Соколите" бяха по-активният тим през първото полувреме, но пред гола се разминаха Янаки Смирнов на 2 пъти, Янчо Андреев и Георги Георгиев, а централният защитник Мартин Паскалев удари напречната греда.

Последният вкара дежурния си гол с глава през втората част, но той не бе зачетен заради нарушение срещу вратаря Ковачев. През останалата част от мача възпитаниците на Бойко Каменов взеха постепенно инициативата, но трудно стигаха до положения пред вратата на Славов, който на два пъти отрази техни удари, еденият, от които в самия край на мача. При една контраатака домакините също имаха своя шанс, но силният шут на Симеонов не намери рамката на вратата.