ЦСКА би Левски, Лудогорец не сбърка в Пловдив! Черно море ще е арбитър за титлата

21.05.2019 / 19:57 1

Развръзката за титлата в Първа лига бе отложена за последния кръг.

Това стана факт току що, след като Лудогорец и ЦСКА не сбъркаха и разликата на върха от една точка в полза на настоящите шампиони от Разград се запази.

Лудогорец спечели с 2:0 срещу Ботев в Пловдив след голове на Клаудио Кешерю - в 35-ата минута, и Якуб Швиерчок - в 44-тата. Преди това, в 28-ата минута, вратарят на домакините Кайзер спаси дузпа на Моци.

ЦСКА взе Вечното дерби с Левски, също с 2:0. Точни бяха Тиаго след рикошет от фаул в 70-ата минута и Евандро в 86-ата.

Така Лудогорец остава лидер със 76 точки, а ЦСКА е втори със 75.

В последния кръг в петък Черно море и Ботев ще са арбитри за титлата. Варненци гостуват на Лудогорец от 20 часа в Разград, а по същото време Ботев играе с ЦСКА на "Българска армия" в София.