Тръмп: Американците може да изпитат известна "болка" от търговската война с Мексико, Канада и Китай

03.02.2025 / 08:23 4

Пиксабей

Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза, че е възможно в "краткосрочен план" сънародниците му да изпитат известен болезнен ефект от наложените широкообхватни мита върху вноса от Мексико, Канада и Китай, но посочи, че тези мерки са нужни за ограничаване на незаконната имиграция и наркотрафика, предаде Ройтерс, цитиран от БТА.

"В краткосрочен план може да изпитаме известна, много малка болка и хората разбират това. Но в дългосрочен план САЩ са ограбвани от практически всяка страна в света", каза той. 

Американският президент снощи увери и че европейските стоки „много скоро“ ще бъдат обложени с мита, подобни на тези, наложени върху вноса на продукти от Канада, Мексико и Китай, предаде Франс прес.

„Те наистина получават предимство пред нас - ние имаме 300 млн. долара дефицит. Те не купуват нашите коли или земеделска продукция, на практика - нищо, но ние всички купуваме милиони коли, огромно количество земеделски продукти“, обясни Тръмп по време на пресконференция. „Нямам срок, но ще е много скоро“, отговори той на въпроса кога ще бъдат наложени митата.

Междувременно американският президент обяви, че днес сутринта ще проведе разговори с канадския премиер Джъстин Трюдо и с мексиканското правителство, след като наложи мита в размер на 25% на стоките от двете страни.

„Ще разговарям с премиера Трюдо утре сутринта, ще говоря и с мексиканското правителство утре сутринта, но не очаквам нещо сериозно. Налагаме митата, защото те ни дължат много пари“, каза снощи Тръмп на пресконференция пред имението му „Мар а Лаго“ във Флорида.

Редактор "Екип на Петел", "За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
0
уйчо (преди 11 месеца)
Рейтинг: 121712 | Одобрение: 6767
No pain, no gain - древна китайска мъдростУхилен
2
1
Уйо (преди 11 месеца)
Рейтинг: 51727 | Одобрение: 7302
От търговка война между САШ и Европа, може да спечели само Русия, тъй като много вероятно на Стария континент ще започнад да преосмислят санкциите към Москва.
2
2
Ко? Не! (преди 11 месеца)
Рейтинг: 23065 | Одобрение: -1785
Гледайте филма "Идиокрация". Точно това виждаме сега на живо. Оказа се, че този нискобюджетен филм е бил много пророчески. Когато властта отиде в ръцете на идиотите, последствията се оказват катастрофални за всички. Освен ако действията не са умишлени в тази посока подкрепени от други подбуди, защото и за това има доста съмнения. Чрез безумни и необмислени действия слагаш мерки, които ще доведат до значително повишаване на много цени за твоите съотечественици. Прецакваш и всички свои дългогодишни съюзници със същото. Ще местиш цялото производство в собствената си държава, но същевременно ще изгониш единствената работна ръка, която меже да се намери да работи тази работа. Тогава кой ще работи в тези фабрики? Само да попитам кое би бил облагодетелстван от хаоса, който създават всички тези мерки в голяма част от западния свят и на практика чии интереси се оказва, че са обслужени в случая?
0
3
robotron2000 (преди 11 месеца)
Рейтинг: 54491 | Одобрение: 1746
и в двата плана трябва да се хванат сега дебелогъзите американци да работят нежелани от тях професии. :woot: за цена на труда дето ще им падне шапката.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама