Въртяха милиони в България, сега фалират наред емблематични магазини

12.01.2024 / 14:46 4

Булфото

От края на миналата година до 6 януари всеки ден в страната фалира поне по един бутик, показа проучване

Знакови магазини за българския потребител по времето на прехода са пред сериозен проблем.

От края на миналата година до 6 януари всеки ден в страната фалира поне по един бутик, показа проучване. "Конкуренцията онлайн е непосилна за нас, затова се принудихме да затворим. Продаваме имуществото си за 8000 лв.“, разказаха от магазин за маркови дрехи втора ръка в София, цитиран от "Телеграф".

Според търговци преди физическите магазини, особено за облекла second hand, са били абсолютен хит както в столицата, така и в по-малките населени места.

"В момента тенденцията е обърната. Имаме дни, в които не влиза нито един човек“, коментираха продавач-консултанти. Техни колеги от квартал "Левски“, които имат и онлайн магазин, споделиха, че са затворили физическия си обект и в момента продават само през интернет. Причина е, че клиентите предпочитат да пазаруват през телефона или компютъра. Освен това постоянно сменят номенклатурата. Според тях хората най-много пазаруват онлайн бебешки дрехи и дамски дрехи.

Всеки ден получавахме информация за банкрутирали колеги. Видяхме, че и нашият бизнес не върви и решихме да го продадем, обясниха търговци от столицата.

В момента масово се разпродават цели бизнеси на бутици, с всичкото оборудване и стока. Сред офертите са магазини в София, Пловдив, Шумен, Кюстендил, Сливен, Благоевград, Стара Загора.

Продава се цял фалирал магазин за дрехи втора употреба в София за 5000 лв. Върви с дрехи, чанти, стелажи, огледала, мебели. В Кюстендил може да се купи оборудване за 2000 лв. Целия бизнес продават и няколко магазина в Благоевград.

Цените им със стоката вървят около 8000 лв. Магазините са под наем, като помещенията са различни по големина. В Пловдив се продава търговски обект заедно с техниката - компютър, осветление, пробни, мебели, стока за общо 55 000 лв.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
3
1
kris (преди 10 месеца)
Рейтинг: 391808 | Одобрение: 66663
В Западна промишлена зона има едно предприятие за рециклиране на  дрехи носени с контейнери някъде от Европа.....Наред с чисто новите има доста изцапани и скъсани, които се отделят и изхвърлят.....Тези които стават отиват за пране и се разпределят по бутиците....На работничките се плаща по около 1000 кинта, но има бонуси като купони за храна и бензин, както и разпределяне на парите намерени в дрехите.....Няма да познаете колко евра намират там месечно.....Все пак трудът им е тежък и имат норма от 800 кила....!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
4
0
Dooobre!!! (преди 10 месеца)
Рейтинг: 17764 | Одобрение: 6624
Назад си с "терминологията", сладкаря!Ухилен Точно това е "кодовото име" на вехтошарниците.  А фактът, че Варна не е сред изброените градове с фалиращи "бутици" е меко казано притеснителен. Това показва ниската покупателна способност на варненци' Защо ли???Нинджа
Да живей България!
2
0
... (преди 10 месеца)
Рейтинг: 28474 | Одобрение: 7924
"маркови дрехи втора ръка" Ухилен предпочитам не маркови нови - сори.
5
1
сладкаря (преди 10 месеца)
Рейтинг: 6233 | Одобрение: 1503
Не знаех, че магазините за дрехи втора ръка в България ги наричат БУТИЦИ или МАГАЗИНИ ЗА МАРКОВИ ДРЕХИ.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2024 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама