Влязоха да обискират офиса на австрийския премиер Себастиан Курц
Снимка: Булфото, архив
Серия обиски бяха извършени от австрийските власти, съобщават медиите в страната. Те са били в офиса на канцлера Себастиан Курц, в кабинетите на негови близки съветници, а също и в централата на неговата партия – Австрийската народна партия (АНП).
Според информационната агенция APA обиските са свързани с разследване на подкуп на медии. Националният ежедневник Die Presse твърди, че самият Курц също е заподозрян за съучастие в корупция, съобщава "Евроком".
Уточнява се, че са извършени проверки в кабинета на официалния представител на канцлера, упълномощен да работи със средствата за масова информация. Обиск е извършен и в офиса на съветник на Курц.
Според APA разследващите действия се извършват по подозрение за сделки с издателя на най-големия австрийски таблоид Oesterreich, които са сключени още преди Курц да поеме канцлерския пост. Изданията Die Presse и Kurier съобщават, че обкръжението на канцлера е заподозряно в подкупване на Oesterreich с цел публикуване на статии във вестници и анкети с положителни отговори.
Австрийската народна партия, която е старши партньор на „Зелени“ в правителствената коалиция, заяви, че претърсванията са инсценировка на политическите им противници. Самият Курц в момента е в Словения за срещата на върха на ЕС-Западни Балкани.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

0
0
