Жалко! Григор изгуби от аржентинец в Женева

21.05.2019 / 17:19 17

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на тенис турнира в Женева.

След като записа две победи в квалификациите, току що Григор изгуби от аржентинеца Федерико Делбонис (84-ти в света) с 6:1, 4:6, 2:6.

Това е първа загуба на Гришо от Федерико Делбонис след две победи преди това, пише Sportal.bg.

ПЪРВИ СЕТ

Началото на мача бе отлично за Григор, който взе на 30 първото си подаване, а веднага след това реализира пробив, също на 30. В третия гейм Димитров даде само точка на съперника си и поведе с 3:0. В следващия гейм хасковлията взе първите две точки, а при 30:40 имаше нова точка за пробив и първата ни ракета се възползва от нея - 4:0. Последва лесен гейм за българина и при 5:0 нашият тенисист бе вече съвмем близо до спечелването на първия сет. Делбонис най-сетне спечели гейм, но това не смути по никакъв начин Григор, който с лекота затвори първия сет с помощта на началния си удар - 6:1.

ВТОРИ СЕТ

Във втория сет аржентинецът се оттегли на първата почивка с лек аванс от 2:1, след като и двамата тенисисти печелеха уверено геймовете, в които притежаваха сервиса. В следващите минути играта продължаваше гейм за гейм без точки за пробив, въпреки че Григор с три поредни точки от 40:0 се задържа в пейтия гейм, но сервиращият аржентинец се измъкна и излезе напред при 3:2. Последва тежък сервис-гейм за Димитров и първите два брейкпойнта в срещата бяха в полза на Делбонис при 15:40. Още първата точка бе реализирана и аржентинецът поведе с 4:2.

Следващият гейм се превърна в гладиаторска битка, в която 28-годишният хасковлия първо имаше две поредни точки за пробив при 15:40, а след това отрази няколко геймбола за 5:2. Димитров си изовюва и трети брейкпойнт, който успя да реализира след удар в аут на аржентинеца. След това двамата тенисисти си размениха по един бърз гейм и при 4:5 Димитров трябваше да сервира за оставане в сета. В десетия гейм Димитров водеше с 30:15, когато направи двойна грешка, а после бе разминат на мрежата за 30:40 и това означаваше сетбол за Делбонис. В следващото разиграване Григор допусан непредизвикана грешка от форхенд и втората част приключи.

ТРЕТИ СЕТ

Решаващият трети сет започна обнадеждаващо за Григор, който успя да пробие още в самото начало, при това на 15. Последва обаче слаб сервис-гейм на Григор и рибрейк - 1:1. До трети пореден пробив в третия сет не се стигна и аржентинецът излезе напред в резултата - 2:1. Четвъртият гейм се разви по кошмарен начин за Димитров, който водеше с 40:0, но въпреки това допусна обрат и нов пробив, а не след дълго авансът на Делбонис набъбна на 4:1.

Гришо намали на 2:4, но силите му стигнаха дотук и след като Делбонис взе следващите два гейма, спечели с 2:1 сета.