Жена е с 65 % изгаряния след взрив при зареждане на газ, запалила цигара, вдигнаха въздушната линейка

18.08.2026 / 14:32 11

Снимка: Булфото

Жена е с 65 процента изгаряния при инцидент, възникнал тази сутрин на бензиностанция в Плевен. Пациентката е евакуирана по спешност по въздух до болница „Н. И. Пирогов“ в София, където да продължи лечението си в специализирана структура. Това съобщават от Университетската многопрофилна болница за активно лечение „Д-р Георги Странски“ в Плевен на страницата си във фейсбук, пише БТА.

Пациентката е била незабавно приета и обработена в болницата от мултидисциплинарен екип – специалисти от Мултипрофилното спешно отделение, анестезиолози и пластични хирурзи. След оказаната спешна медицинска помощ и стабилизирането ѝ е организирана спешна евакуация по въздух до столицата.

За бързата организация и реализиране на въздушния транспорт принос има д-р Ани Александрова, началник на Мултипрофилно спешно отделение в плевенската  болница и координатор на HEMS за област Плевен, която своевременно подава сигнала и координира действията по транспортирането.

Сигнал за инцидента е постъпил в оперативния център на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Плевен в 07:49 часа, съобщи за БТА директорът комисар Станислав Атанасов.

Пожарът е обхванал купето и целия автомобил, а вътре е имало двама души – шофьор и пътничка. Установено е, че са зареждали газ на бензиностанцията като при излизането жената пали цигара, което предизвиква запалването в обема на автомобила.

Нанесени са сериозни щети на автомобила, допълни комисар Атанасов. 

От болницата допълват, че този случай е поредното доказателство за значението на системата за спешна помощ по въздух, която скъсява времето за реакция и осигурява възможност пациентите в критично състояние от цяла Северна България да достигнат възможно най-бързо до високоспециализирана медицинска помощ, коментират от лечебното заведение.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
robotron2000 (преди 1 ден)
Рейтинг: 63162 | Одобрение: 1052
Мистър бобчо, явно не сте експерт в областта! пропан-бутановата смес, е смес от два въглеводорода пропанът е по силната калорична (хубава газ) обаче се втечнява при 40 атмосфери! при 20 градуса, добавяйки бутан намалят налягането на втечнение на около 12 атмосфери! зимната бропан-бутанова смес може да варира!  омирисват я с етилмеркаптан. ако знаеш какво е азеотропна! и защо в климатиците не се долива а се точи и се налива на ново! ще ти е по ясно! материята!
1
0
Burton (преди 1 ден)
Рейтинг: 43840 | Одобрение: 3385
няма оправдание за овца, която пуши на бензиностанция!
0
0
kjk (преди 2 дни)
Рейтинг: 221154 | Одобрение: 22099
Странен способ за епилация!!!
1
0
MrBean (преди 2 дни)
Рейтинг: 235683 | Одобрение: -2132
Робо ,пропана е без мирис ,а добавката е бутан. Нищо не може да я оправдае,а средствата които ще изразходи държавата заради глупостта ѝ? Да пази Господ!
2
0
kjk (преди 2 дни)
Рейтинг: 221154 | Одобрение: 22099
Тютюнопушенето е вредно за вашето здраве и на околните,разбрала го е по трудния начин!!!
1
4
robotron2000 (преди 2 дни)
Рейтинг: 63162 | Одобрение: 1052
въглеводородите нямат цвят и мирис! човек не е развил рецептори да ги засича! заради това пропан-бутан го смесват с някакви съставки, за да мирише на чорапи оставени една година да се киснат в каза със развалено зеле и лек привкус на чесън!! Обаче метана ака (природната газ) не я овкусяват! Бъзможно е или пропуск на метановата уредба, или тази жена е тотално без обоняние! 
7
1
Серж (преди 2 дни)
Рейтинг: 251057 | Одобрение: 51122
Много тъп народ се навъди!...
2
1
cron1 (преди 2 дни)
Рейтинг: 165142 | Одобрение: -24278
Пушенето е вредно за здравето! Сега очаквам да запали цигара и в болницата в кислородна тапалатка, в която ще я сложат...
Марио Кроненберг
4
2
уйчо (преди 2 дни)
Рейтинг: 138156 | Одобрение: 10246
Ей така се гасят цигари на такива нагли малоумници https://www.facebook.com/failarmy/videos/guy-refuses-to-put-cigarette-out/1562061363891020/
3
0
Дедо (преди 2 дни)
Рейтинг: 28336 | Одобрение: 7511
Наистина, лошо е станалото... Ама, ПАТКАТА(пострадалата) - супер тъпа !!! " Зареждали ГАЗ, жената запалила цигара,излизайки от автомобила..." !!! Тъпо,по-тъпо,най-тъпо !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8
2
kris (преди 2 дни)
Рейтинг: 649724 | Одобрение: 129009
Пита се в задачата : Колко акъл трябва да имаш, за да палиш цигара докато зареждаш на бензиностанция....??
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама