Заев: България блокира мечтите на Северна Македония за ЕС

22.11.2020 / 19:15 5

Снимка: Булфото

Премиерът на Северна Македония подхвана нова атака срещу България. Поводът е решението на страната ни да блокира преговорите за присъединяването на комшиите към ЕС.

Блокадата на България за мечтите на Република Северна Македония да се присъедини към Евросъюза е против европейските ценности и предизвика много тъга сред нас. Това заяви македонският премиер Зоран Заев в интервю за агенция Франс прес.

Пред Агенцията Заев изразява и съжаление от неприятната, както я определя, изненада от блокирането от страна на София на преговорите за присъединяване на страната към евросъюза.

Франс прес припомня, че България иска от по-малкия си съсед да признае българските корени на езика, хората и историята й, преди да позволи на Република Северна Македония да продължи напред към преговорите по присъединяването си.

Заев, обаче подчертава пред Франс прес, че всякакво оспорване на македонската идентичност е „червена линия“. Това, отбелязва македонският премиер, е въпрос на самоопределяне, което е в сърцето на европейския проект.

Пред Франс прес Заев отбелязва, че още вярва, че е възможен пробив. Вярвам в европейските ценности, може би много повече от някои хора в Евросъюза, заявява още Заев, пише standartnews.com.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
1
0
Мракобес (преди 5 години)
Рейтинг: 48588 | Одобрение: -947
Вие се блокирате сами с поведението си! Македонците много обичат някой друг да им е виновен - тамън като българите , имте същото поведение, а се пишете на други , голям смях.
МУТРИ ВЪН! Девиз на ГЕРБ: Крадене! Крадене! Крадене! Това са троловете в политиката!
3
0
kris (преди 5 години)
Рейтинг: 638354 | Одобрение: 126049
Този който гони вятъра, рано или късно разбира, че не можеш да хванеш въздуха......Но е красиво да мечтаеш, защото за мечтателя няма нищо невъзможно......!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
3
1
уйчо (преди 5 години)
Рейтинг: 135884 | Одобрение: 9664
Заев, мечтите са безплатни и никой не може да ти ги блокира! Никой не ти забранява да си мечтаеш за ЕС или как ще изчеластриш яката дупара на Гери Никол
2
0
бачо Кольо (преди 5 години)
Рейтинг: 22510 | Одобрение: 5930
Ааа мекерета долни,а вие сте невинни,нали? Долна измет!
Колкото повече,толкова повече!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама