Снимка: Булфото, архив
Нови правила за отглеждането на домашни кучета ще обсъждат депутатите в комисията по земеделие. Според вносителя това се налага заради зачестилите инциденти през последните десет години, съобщава Novini.bg.
Ако предложенията станат факт, ще бъде забранено свободното пускане и извеждането без повод на кучета с тегло над пет килограма.
Предлагат се и по-високи санкции за стопаните, ако не спазват правилата - от 300 до 1 000 лева. Сега глобата е 100 лева. В предложенията за промени обаче не е уточнено как ще се подобри контрола от страна на институциите. Отговорността за това и сега е на общините.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Земетресение с магнитут 4,2 разлюля тази сутрин Гърция
Дата: 22/06, 08:43
Десетки ранени, а 18 са в неизвестност след експлозия в най-големия газов терминал на Катар
Дата: 22/06, 08:36
Икономисти предупреждават за възможности за заобикаляне на новата данъчна формула за имотите
Дата: 22/06, 08:26
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 08:20
Метереолог: Мълнията удря от земята, не от облаците
Дата: 22/06, 08:151 Коментар