Снимка: Булфото, архив
Нови правила за отглеждането на домашни кучета ще обсъждат депутатите в комисията по земеделие. Според вносителя това се налага заради зачестилите инциденти през последните десет години, съобщава Novini.bg.
Ако предложенията станат факт, ще бъде забранено свободното пускане и извеждането без повод на кучета с тегло над пет килограма.
Предлагат се и по-високи санкции за стопаните, ако не спазват правилата - от 300 до 1 000 лева. Сега глобата е 100 лева. В предложенията за промени обаче не е уточнено как ще се подобри контрола от страна на институциите. Отговорността за това и сега е на общините.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Дата: 22/06, 13:41
Туристка: В планината още има снежни преспи, избирайте внимателно маршрутите
Дата: 22/06, 13:34
Утре започва основният ремонт на третокласни пътища - важни транспортни артерии в Генерал Тошево
Дата: 22/06, 13:25
Откриха огнище на шарка в овцевъдна ферма в Първомай
Дата: 22/06, 13:19
България е с най-голям годишен ръст на цените на горивата и смазочните материали в ЕС
Дата: 22/06, 13:06