Снимка: Булфото, архив
Нови правила за отглеждането на домашни кучета ще обсъждат депутатите в комисията по земеделие. Според вносителя това се налага заради зачестилите инциденти през последните десет години, съобщава Novini.bg.
Ако предложенията станат факт, ще бъде забранено свободното пускане и извеждането без повод на кучета с тегло над пет килограма.
Предлагат се и по-високи санкции за стопаните, ако не спазват правилата - от 300 до 1 000 лева. Сега глобата е 100 лева. В предложенията за промени обаче не е уточнено как ще се подобри контрола от страна на институциите. Отговорността за това и сега е на общините.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кола се запали в движение на Аспарухов мост
Дата: 22/06, 12:09
Токов удар рани две момчета, качили се на товарен вагон край ЖП гарата в Стара Загора
Дата: 22/06, 12:04
При мащабна операция на България и Румъния: Разбиха мрежа за измами с карти за гориво
Дата: 22/06, 11:49
БСК: Няма млади хора за кранисти, заварчици, механици и огняри
Дата: 22/06, 11:463 Коментара
Австрийски турист е в критично състояние след падане от стар зид във Велики Преслав
Дата: 22/06, 11:42