Рекордна жега в Сибир - термометрите в Арктическия кръг отчетоха 38 градуса - най-високата температура измервана някога там, съобщава БНТ.
Горещината в обичайно асоциирания със студ Сибир, принуди местните жители да потърсят начин за разхлада. Топлото време зарадва най-малките, но синоптиците казват, че подобни екстремни температури, са повод за силно притеснение. Обичайно по това време на годината в Сибир е около 20 градуса по Целзий, а през януари - минус 42 градуса.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Морски вкус, водни приключения и незабравими емоции: Nautilus откри сезона на 5 юни
Дата: 24/06, 14:00
Катастрофа блокира магистрала "Тракия", пренасочват по обходен маршрут
Дата: 24/06, 13:48
Задържаха излязъл от затвора преди дни за трагедията в Угърчин
Дата: 24/06, 13:37
Първи случай на ебола във Франция
Дата: 24/06, 13:29
Увеличават социалната пенсия за старост от 1 юли до 183,81 евро
Дата: 24/06, 13:16