Кадър Youtube
Танкер за газ е избухал на пристанището край южния ирански град Бандар Абас, предаде иранската агенция ИРНА, като се позова на първоначални данни.
Според последната информация ранените вече са 561 и са откарани в различни болници, предава БТА.
Това е най-голямото търговско пристанище в Иран. Над 70 процента от иранските стоки транзитират през него.
Взривът е отекнал в радиус от над 10 километра. Няколко сгради в пристанището са били сериозно повредени от взривната вълна.
Това стана почти по същото време, по което в столицата на Оман - Маскат, започна третият кръг от непреки преговори между Иран и САЩ за иранската ядрена програма, отбелязва Ройтерс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Лавров: Москва е готова да преговаря с Киев
Дата: 23/06, 13:47
Административен съд – Варна остави без разглеждане жалбата на организатора на „Парад на гордостта“
Дата: 23/06, 13:31
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 23/06, 13:30
Бизнесът: Майките трябва да получават 100% обезщетение, ако се върнат по-рано на работа
Дата: 23/06, 13:27
Условни присъди за бивш шеф на "Градски транспорт" - Варна и шеф на надзорна фирма за опит за измама за над 230 000 лева
Дата: 23/06, 13:251 Коментар