Кадър Youtube
Танкер за газ е избухал на пристанището край южния ирански град Бандар Абас, предаде иранската агенция ИРНА, като се позова на първоначални данни.
Според последната информация ранените вече са 561 и са откарани в различни болници, предава БТА.
Това е най-голямото търговско пристанище в Иран. Над 70 процента от иранските стоки транзитират през него.
Взривът е отекнал в радиус от над 10 километра. Няколко сгради в пристанището са били сериозно повредени от взривната вълна.
Това стана почти по същото време, по което в столицата на Оман - Маскат, започна третият кръг от непреки преговори между Иран и САЩ за иранската ядрена програма, отбелязва Ройтерс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Варна ще е домакин на XII Европейска олимпиада по география
Дата: 23/06, 09:40
Къци е хвърленият от Лъвов мост млад мъж
Дата: 23/06, 09:39
„Девин“ ЕАД инвестира близо 265 000 евро в развитието на Община Девин и местната общност през последните три години
Дата: 23/06, 09:38
Съдът образува ново дело по иск на „МБАЛ Варна“ ЕООД срещу НЗОК за над 282 хиляди евро
Дата: 23/06, 09:34
Гьоко е доволен от селекцията в Спартак
Дата: 23/06, 09:27