Кадър Youtube
Танкер за газ е избухал на пристанището край южния ирански град Бандар Абас, предаде иранската агенция ИРНА, като се позова на първоначални данни.
Според последната информация ранените вече са 561 и са откарани в различни болници, предава БТА.
Това е най-голямото търговско пристанище в Иран. Над 70 процента от иранските стоки транзитират през него.
Взривът е отекнал в радиус от над 10 километра. Няколко сгради в пристанището са били сериозно повредени от взривната вълна.
Това стана почти по същото време, по което в столицата на Оман - Маскат, започна третият кръг от непреки преговори между Иран и САЩ за иранската ядрена програма, отбелязва Ройтерс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
По нареждане на Тръмп: Започнаха съкращения в американското разузнаване
Дата: 23/06, 11:07
КЗП налага глоби: Пуснали са на пазара фалшиво масло „Deutsche Markenbutter“
Дата: 23/06, 11:06
Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
Дата: 23/06, 11:02
Починала е младата майка, открита в неадекватно състояние на Околчица
Дата: 23/06, 10:57
Алжирец опитва да хване окото на Илиан Илиев
Дата: 23/06, 10:57