ИРНА: Танкер за газ се е взривил на пристанището край Бандар Абас


26/04/2025, 15:13

Кадър Youtube

Танкер за газ е избухал на пристанището край южния ирански град Бандар Абас, предаде иранската агенция ИРНА, като се позова на първоначални данни.

Според последната информация ранените вече са 561 и са откарани в различни болници, предава БТА.

Това е най-голямото търговско пристанище в Иран. Над 70 процента от иранските стоки транзитират през него.

Взривът е отекнал в радиус от над 10 километра. Няколко сгради в пристанището са били сериозно повредени от взривната вълна.

Това стана почти по същото време, по което в столицата на Оман - Маскат, започна третият кръг от непреки преговори между Иран и САЩ за иранската ядрена програма, отбелязва Ройтерс.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Двама души бяха убити при стрелба в библиотека в Калифорния
Дата: 23/06, 10:52

Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
Дата: 23/06, 10:471 Коментар

Внучката на Тръмп предизвика скандал в САЩ: Показа пищната си вечеря с пари на данъкоплатците
Дата: 23/06, 10:401 Коментар

Акциите на SpaceX се сринаха
Дата: 23/06, 10:36

Излязоха резултатите от водните проби по сигнал за мъртва риба в района на Варненско езеро
Дата: 23/06, 10:32

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия