Кадър Youtube
Танкер за газ е избухал на пристанището край южния ирански град Бандар Абас, предаде иранската агенция ИРНА, като се позова на първоначални данни.
Според последната информация ранените вече са 561 и са откарани в различни болници, предава БТА.
Това е най-голямото търговско пристанище в Иран. Над 70 процента от иранските стоки транзитират през него.
Взривът е отекнал в радиус от над 10 километра. Няколко сгради в пристанището са били сериозно повредени от взривната вълна.
Това стана почти по същото време, по което в столицата на Оман - Маскат, започна третият кръг от непреки преговори между Иран и САЩ за иранската ядрена програма, отбелязва Ройтерс.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Бъчварова: След динамичната работа на служебния кабинет, тази на сегашния изглежда доста забавена
Дата: 23/06, 12:22
Стрелба в "Столипиново": Две фамилии влязоха във война
Дата: 23/06, 12:002 Коментара
Апелативният съд остави в ареста двама от "Калашниците"
Дата: 23/06, 11:581 Коментар
Хотелиерите: Слуховете за нашата смърт са силно преувеличени
Дата: 23/06, 11:531 Коментар
Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без предварителни договори
Дата: 23/06, 11:50