Черно море тресна Ботев в Пловдив и излезе пети. Патрик Андраде вкара два майсторски гола за победата (снимки/видео)

13.04.2019 / 19:20 6

Кадър: Диема Спорт

Отборът на Черно море победи Ботев с 2:0 в среща от 3-тия кръг на първата шестица в Първа лига и 29-и в първенството в Пловдив, пише Sportal.bg. Двата гола за трите точки вкара Патрик Андраде в 83-тата и 88-ата минути, като и двете попадения бяха майсторски.

Така след първия си успех в Топ 6 Черно море излезе на пето място с 45 точки, с две по-малко от четвъртия Ботев. Берое, който гостува след малко на ЦСКА, има 44 пункта. Другата неделя "моряците" гостуват на заралии от 20 часа под Аязмото.

Първият точен удар към една от двете врати дойде в 9-ата минута. Петър Витанов навлезе навътре след подаване на десния фланг, но не успя да затрудни Даниел Кайзер с изстрела си извън наказателното поле.

Секунди по-късно Кристиан Димитров допусна грешка, която позволи на Мартин Минчев да шутира. Българският национал обаче не успя да насочи удара си в очертанията на вратата. В 11-ата минута Тодор Неделев стреля в аут.

В 21-ата минута удар на Мартин Минчев премина на сантиметри от десния страничен стълб на Даниел Кайзер. "Моряците" организираха постепенна атака, при която младият футболист бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, но ударът му срещна крак на защитник в "жълто-черно". В 30-ата минута Аристоте Ндонгала стреля високо над напречната греда.

Три минути по-късно Даниел Кайзер трябваше да се намесва при опасен удар на Мехди Фенуш, избивайки топката в ъглов удар. В 40-ата минута Тодор Неделев намери Александър Тонев с добро подаване, а крилото успя да си нагласи топката за изстрел, който премина застрашително покрай вратата.

Последните две опасности през първата част бяха пред вратата на Черно море. Първо Феребори Доре стреля неточно с глава след центриране на Неделев от ъглов удар, а след минута техничният халф на "канарчетата" изведе нападателя очи в очи с Дюлгеров, но се засуети и Мирослав Енчев успя да избие топката с шпагат.

Второто полувреме започна с удар на Стефан Станчев над вратата. В 61-ата минута Феребори Доре опита късмета си с удар от далечна дистанция, който излезе в аут.

Черно море отговори с опасен шут на Жоржиньо към далечния ъгъл, който не намери очертанията на вратата. В 66-ата минута Дюлгеров изби с вещина в корнер удар на Александър Тонев. От последвалото центриране Доре не успя да засече топката във вратата, останал непокрит на втора греда.

"Моряците" направиха сериозен пропуск чрез Васил Панайотов в 72-ата минута. Полузащитникът получи центриране по земя от Жоржиньо в наказателното поле, но не успя да прецени добре крачките си и стреля в аут.

В 83-тата минута Патрик Андраде изведе Черно море напред в резултата. След пас на Ндонгала халфът отправи прецизен удар от около 20 метра, топката се отби в дясната странична греда и тупна зад голлинията - 0:1. Андраде отпразнува попадението с няколко зрелищни задни салта.

В 88-ата минута отново Ндонгала подаде от десния фланг и Андраде технично отбеляза втория си гол в двубоя с левачката - 0:2.

Състави:

БОТЕВ ПД (4-1-4-1): Даниел Кайзев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов (53 - Васил Шопов), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Антон Карачанаков (60 - Кристиан Добрев), Александър Тонев, Феребори Доре
Старши треньор: Н. Киров

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мирослав Енчев, Виктор Генев, Уго Кононго (81 - Мартин Костадинов), Аристоте Ндонгала, Патрик Андраде, Васил Панайотов, Петър Витанов, Мартин Минчев (78 - Родриго), Мехди Фенуш (55 - Жоржиньо)

Съдия: Георги Давидов